Komşuluk için futbol

Malatya Büyükşehir kent Konseyi tarafından 2017 yılının lokomotif projesi olarak başlatılan Komşuluk Kültürü Projesi faklı etkinliklerle devam ediyor.

Komşuluk için futbol Malatya Haber

Son olarak Şehit Fevzi Mahalle sakinlerinin katıldığı bir futbol müsabakası düzenlendi.

 Gençler ile orta yaş üzerindeki mahalle sakinlerinin mücadele ettiği maça “Komşuluk Paylaşmaktır” pankartı açılarak komşuluğa dikkat çekildi. Dostluk havası içerinde geçen maçta orta yaş üzeri mahalle sakinlerinin performansı göz doldurdu.

Maçın sonunda maça dâhil olanları tebrik eden Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş komşuluk vurgusu yaparak bu kapsamda çeşitli etkinliklerle yılsonuna kadar projeyi devam ettireceklerini belirtti.

Pektaş’ın konuşmasının ardından söz alan Şehit Fevzi Mahalle Muhtarı Sami Cengil, kaybolan değerlerimize dönük çalışmalar yürüten Malatya Büyükşehir Kent Konseyi’ne özellikle komşuluğun canlandırılmasına dönük yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

TAŞEMDER Başkanı Yahya Dayan ise yaptığı konuşmasında TAŞEMDER olarak bu projeye destek vermek için burada olduklarını belirterek şehrin sosyal dokusuna uygun çalışmalar yürüten Büyükşehir Kent Konseyi’ne teşekkür etti.

Battalgazi Belediyesi Meclis Üyesi Abuzer Altun ise bu kapsamda oynan maçtan çok zevk aldıklarını belirterek projenin devamı konusunda temennilerde bulundu.

Maçta görev alan oyuncular ise bu anlamlı çalışmadan dolayı kendilerini bir araya getiren ve  Komşuluk Kültürü Projesini hayata geçiren Büyükşehir Kent Konseyi’ne teşekkürlerini sundular. Daha sonra yapılan tatlı ikramının ardında program sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 367
Bu Ay : 2851
Toplam : 2851

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom