Tarihi Kentler Birliğinden, Arapgir'e ödül

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2016 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları, 24.08.2017 tarihinde Şerifler Yalısında gerçekleştirilen jüri toplantısıyla belirlendi.

Tarihi Kentler Birliğinden, Arapgir'e ödül Malatya İlçe

69 belediyenin, 82 uygulama ve 61 proje dalında toplam 143 proje ile başvurduğu yarışma sonunda İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Restorasyon Bölüm Başkanı Hemşerimiz Prof. Dr. Kemal Kutgün EYÜPGİLLER yürütücülüğünde Yüksek Mimar Oytun KASAPGİL’ in hazırlamış olduğu Elmasik Hamamının Restorasyon Projesi ile katıldığı yarışmada, proje dalında belediyemiz ödüle layık görüldü.

Jüri açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi; Arapgir Belediyesi; sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan canlanma yaratarak, tarih ve kültür mirasının koruması konusunda değerli katkılarından ve başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Ödülüne layık görülmüştür.

Tarihi Kentler Birliği tarafından geçmiş yıllarda Çarşı Hamamı ve Seher Atmaca Konağının projelendirilmesi için nakdi yardımı yapılmıştı. 2012 yılında da Çarşı Hamamı Rölöve Restorasyon projesi ile TKB Tarafından belediyemize proje dalında ödül verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 312
Bu Ay : 2796
Toplam : 2796

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom