Kobilere özel politikalar ekonomik büyümeyi hızlandırmaktadır.

Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Yahya Alper BEKTAŞ Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte yüzde 5.1 oranında ki büyüme ile ilgili açıklama yaptı.

Kobilere özel politikalar ekonomik büyümeyi  hızlandırmaktadır. Malatya Ekonomi

 

FIRATSİFED EKONOMİK BÜYÜMEDEN UMUTLU

 

Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Yahya Alper BEKTAŞ Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrekte gerçekleşen yüzde 5.1 oranında ki büyüme ile ilgili açıklama yaptı.

BEKTAŞ, “ Kobilere özel politikalar ekonomik büyümeyi her zaman hızlandırmaktadır. Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte gerçekleştirdirdiği 5.1 lik büyüme oranı ile 2016 yılındaki yaşanan tehlikenin birazda olsa uzaklaştığının göstergesidir. Gerçekleşen bu büyümede Kredi Garanti Fonunun Kobilere özel KOBİ finansman modelinin de büyük etkisi olmuştur. Ülke ekonomisinin sürekli gelişim ve ilerleme kaydetmesi için kobilerin desteklenmesi büyük önem taşımaktadır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler öncelikli olarak bulundukları kentlerin daha sonra bulundukları bölgelerin ve ülke ekonomisinin lokomotifi halindedirler. Bunun için Kobilere yönelik finans modelleri her zaman büyüme yardımcı olacaktır” dedi.

Yahya Alper BEKTAŞ ayrıca “ büyümenin devamlılığını sağlamak için katma değeri yüksek bir üretim modeli ile dijitalleşmenin yönetiminde, üretim sürecinin de etkin bir şekilde uygulanmasından geçmektedir. Orta ve uzun vadeli büyüme potansiyelinin altında yatan en önemli kriter insan kaynaklarını doğru ve yerinde kullanmaktır. İnsana yapılan her yatırım en iyi sonuçlar doğurmaktadır. Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu olarak her platformda bu önemli noktanın üzerinde duracağız ve insan yapılan her yatırımın ekonomiye yapıldığının altını çizeceğiz. Gerçekleşen ekonomik büyüme bizleri umutlandırmakta ve daha fazla çalışma azmi yakalamamıza vesile olmaktadır. “ dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 217
Bu Ay : 3190
Toplam : 3190

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom