Malatya'da sokakların enerji hatları yenileniyor

Malatya merkez’de Çöşnük Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 30 sokakta havai hatların yer altına alınması ve yeni aydınlatma tesisi çalışmaları sürüyor.

Malatya'da sokakların enerji hatları yenileniyor Malatya Ekonomi

Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, elektrik tüketicilerine kaliteli ve sürekli enerjiyi sağlayabilmek adına yaptığı yenileme ve yatırım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Çöşnük Mahallesi’nden Fırat Mahallesi’ne kadar 30 sokakta yapılan çalışmalar için yaklaşık 1,6 milyon TL’lik yatırım yapılacak.

Fırat EDAŞ İl Müdürlüğü’nün Malatya merkez ve civar mahallelerde kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak adına yaptığı çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda ekonomik ömrünü doldurmuş eski şebekelerin değişimi, yeni açılan yollara aydınlatma tesis edilmesi ve havai hatları yer altına alma çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ,eylül ayı sonunda tamamlanması planlanan çalışmalar için yaklaşık 1,6 milyon TL yatırım yapılacağını bildirdi.

30 sokağın enerjisi yenileniyor

Çöşnük Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Roka Sokak’tan başlayan ve Fırat Mahallesi’ne doğru devam eden yatırım çalışması kapsamında toplam 30 sokakta havai hatların yer altına alınması ve yeni aydınlatma tesisi çalışmaları sürüyor. Söz konusu sokaklara yaklaşık 2,1 km orta gerilim şebekesi, 8,2 km alçak gerilim şebekesi, 4,6 km yeraltı aydınlatma tesisi şebekesi, 80 adet saha dağıtım kutusu ile 154 adet yeni aydınlatma direği tesis edilmesi planlanıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 178
Bu Ay : 3878
Toplam : 3878

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom