Engelsiz park çalışmaları hızla ilerliyor

Polat, “Mahalle Camimiz İç ve Dış Görüntüsüyle Bölgedeki Değişime Katkı Sunacak”

Engelsiz park çalışmaları hızla ilerliyor Malatya Haber

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Fahri Kayahan Bulvarındaki 10 dönümlük alan üzerinde engelli kardeşlerimize hizmet verecek olan Engelsiz Park alanı içerisindeki Mahalle Camiimizin yapımı sürüyor. Dışı taş duvardan yapılacak camimiz farklı görüntüsüyle bölgedeki değişim ve dönüşüme katkı sunacak” dedi. 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,  temeli Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla atılan Engelsiz Park Mahalle Camiindeki inşaat çalışmalarını inceledi.

Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Karaman ve Birim Müdürleriyle cami alanında incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, caminin yılsonuna doğru hizmete gireceğini söyledi.

“FAHRİ KAYAHAN BULVARIMIZ KENTİMİZİN YENİ ALT MERKEZLERİ ARASINDADIR”

Cami projesi hakkında bilgi alarak inşaat alanındaki çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Fahri Kayahan Bulvarındaki 10 dönümlük alan üzerinde engelli vatandaşlar için yaptırdığımız ‘Engelsiz Park’ alanının ön kısmındaki bölümde faaliyete geçecek olan Mahalle Camimizin inşaatı hızla ilerliyor. Samanlı, Çilesiz, Turgut Özal ve Karakavak mahallelerinin birleşme noktası haline gelen Fahri Kayahan Bulvarımız kentimizin yeni alt merkezleri arasındadır. Bu bölgemiz yeni yapılaşma alanlarıyla kentimizin büyüme alanıdır. Bir yandan konutlaşma yoğunlaşırken diğer taraftan ibadet alanlarının mutlaka planlanması gerekmektedir.

Ülkemizde hâlihazırda hizmet veren Camiler ve Kur’an-ı Kerim kursları milletimizin destekleriyle yapılmaktadır, milletimizin bu konudaki hassasiyeti ortadadır. Fahri Kayahan Bulvarımızdaki bu bölgemizde bir Mahalle Camiine ihtiyaç duyulmasından dolayı bizlerde buraya modern bir cami inşa edeceğiz. Caminin temeli bilindiği üzere Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla atılmıştı. Çalışmalarımızı planlı ve programlı bir şekilde sürdürüyoruz, ekiplerimiz çok titiz çalışıyorlar. Camimizin taş duvar şeklinde hizmete girecek olması ise ayrı bir güzelliği ve farklılığı ortaya çıkartacak. Yılsonuna kadar bütün inşaat çalışmalarını tamamlayarak hemşerilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 361
Bu Ay : 2845
Toplam : 2845

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom