40 yıldır bu konularla ilgiliyiz ve yabancı değiliz

Göreve geldiğimizde Ticaret ve Sanayi odalarının ayrılmasına öncülük edeceğiz.

40 yıldır bu konularla ilgiliyiz ve yabancı değiliz Malatya Ekonomi

MTSO seçimleri öncesi sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine başlayan Başkan Adayı Namık Şahin, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini (MGTC) ziyaret etti.

Ziyarette Şahin’e çıktığı bu yolda başarılar dileyen MGTC Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Deniz, TSO seçimlerinin kent adına önemli olduğunu ifade ederek “TSO, Malatya’nın en büyük sivil toplum kuruluşudur, esnafımızın ve dolayısıyla da insanımızın önemli birimini içinde barındırıyor. Biz tatlı ve güzel bir yarışın olacağını tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

MTSO Başkan adayı Namık Şahin’de kentteki sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve geniş bir kitle ile istişarelerde bulunduktan sonra başkanlığa aday olduklarını dile getirerek “Bu istişareler neticesinde, bir kaç gün önce kararımızı vererek MTSO başkanlığı için adaylığımızı ilan ettik. Yaklaşık 40 yıldır bu konularla ilgiliyiz ve yabancı değiliz” dedi. İlk olarak 70’li yıllarda sivil toplum kuruluşları içerisinde yer almaya başladığını kaydeden Şahin, “Rahmetli Hamit Fendoğlu zamanında başkan yardımcılığı yaptım, en son olarak da 2009 yıllından itibaren MÜSİAD Malatya şube başkanlığını ve daha sonra ise genel merkezde 3 yıl yüksek istişare kurulu üyeliğinde bulundum” ifadelerine yer verdi.

Ticaret ve Sanayi odalarının ayrılmasına da öncülük edeceğiz

Seçilmesi durumunda yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler sunan Şahin, “Yasaların bizlere vermiş olduğu yetkilerin içerisinde daha farklı hizmetleri ortaya koyacağımızı ifade etmek istiyorum. 15 günde bir muhakkak 30 komiteye ziyarette bulunacağım. Malatya’da 1 ve 2’inci organize sanayi bölgesi kuruldu ve şuanda 3. Organize Sanayi bölgesinin de alt yapıları hazırlanıyor” diye konuştu.
Şahin, göreve gelmeleri durumunda gündemde olan Ticaret ve Sanayi odalarının ayrılmasına da öncülük edeceklerini belirterek “Büyükşehirlerin zaten gündeminde sanayinin ayrılması. İnşallah böyle bir talep olursa, yasa gereği yüzde 50’si imza verdiği taktirde sanayicilerin ayrılması noktasında bu konuda öncülük yapacağımız.” dedi.

TSO Olarak öncülük edeceğiz

“Malatya’mız tarımda kayısı, sağlıkta organ nakli, Turizm’de eski Malatya ve Arslantepe’nin dünya çapında öne çıkartılması noktasında TSO olarak, öncülük yapacağımızı ifade etmek istiyorum. Üniversite sanayi iş birliğini biraz daha ileri bir boyuta götürerek, üniversitemizden nasıl istifade edebiliriz, bunların istifade etmenin yolları içerisinde olacağız, üyelerimiz ve esnafımızı önünü açma noktasında gerekli çalışmaları yapacağız.” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 682
Bu Ay : 2000
Toplam : 2000

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom