12 Mahallenin sorunları masaya yatırıldı

Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, Doğanyol mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, 12 mahallenin sorun ve taleplerini dinleyerek, çözümlerini paylaştı.

12 Mahallenin sorunları masaya yatırıldı Malatya Haber

9 mahallenin talepleri Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü 2018 yatırım planları kapsamına alındı. 2 mahallenin hat yenilenmesi talebi ise yılsonuna kadar tamamlanacak.

Malatya’da kesintisiz ve kaliteli elektik sağlamak için faaliyetlerine devam eden Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü, Doğanyol muhtarlarıyla bir toplantı düzenledi. Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey’in katılımıyla makamında düzenlenen toplantıya; Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürü Özgün ERSOYOĞLU, Malatya İli Yatırım İşleri Grup Şefi Gökhan APAY’la birlikte 12 mahallenin muhtarları da katıldı. Toplantıda muhtarların mahalle ve köyleriyle ilgili taleplerini dinleyen Fırat EDAŞ yetkilileri, talepleri en kısa sürede değerlendirerek, mahalle ve köylerde kesintisiz ve kaliteli elektrik akışını sağlayacak çözümlerini muhtarlarla paylaştı.

Köylerin hatları yenileniyor

Toplantıya katılan Konurtay, Behramlı, Gevheruşağı, İshak, Ulutaş, Yalınca, Damlı, Çolak, Burç, Poyraz, Yeşilköy ve Doğanyol Muhtarları; köylerini besleyen ana hatların bakımı, bazı hatların Apek kablolarla yenilenmesi, bazı yerlerde ise ilave aydınlatma direkleri ve trafo değişikliği gibi taleplerde bulundu.

Taleplerin dinlenmesinin ardından yapılan değerlendirmede; Konurtay, Behramlı, Gevheruşağı, Ulutaş, Yalınca, Damlı, Çolak, Burç ve Poyraz mahallelerinin talepleri 2018 yılı yatırım planları kapsamına alınırken; İshak ve Yeşilköy mahallelerinin hat yenileme taleplerinin 2017 yılı tesis çalışmaları kapsamında yerine getirileceği bilgisi verildi.

Doğanyol Belediye Binası Yanına Yeni Trafo

Begolar mezrasında aydınlatma talebinin Doğanyol İşletme Şefliği tarafından yerine getirilmesine karar verilirken; Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey’in Doğanyol merkezde aydınlatma tesislerinin yenilenmesi talebi de değerlendirildi. Fırat EDAŞ yetkilileri, ilçede bulunan tesislerin ekonomik ömrünü doldurmuş olması nedeniyle yapılacak yenileme çalışmalarının Malatya Büyükşehir Belediyesince yapılacağını belirterek,  Belediye binası yanında bulunan trafonun da yeni verilecek trafo yeri akabinde değiştirileceğini bildirdi.

Gerçekleştirilen bu toplantı vesilesiyle Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey ve Doğanyol muhtarları ilçede bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan tüm çalışmalar için Fırat EDAŞ yetkililerine teşekkürlerini iletti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 184
Bu Ay : 7821
Toplam : 7821

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom