Doğanşehir'de yol çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı yol asfalt planlaması kapsamında Doğanşehir ilçesine bağlı Gövdeli ve Beğre mahalle yollarını da asfaltladı.

Doğanşehir'de yol çalışmaları devam ediyor Malatya İlçe

Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen yol ve asfalt çalışmaları kapsamında ayrıca, Beğre Mahallesi sınırları içinde bulunan Pınarbaşı deresi üzerine de tek gözlü köprü yapılıyor. Köprü Kapıdere, Elmalı, Söğüt ve Gövdeli’yi Beğre Mahallesine bağlıyor. Büyükşehir Belediyesi bölgedeki asfalt çalışmaları kapsamında ise Gövdeli Mahallesinde 3.5 kilometre, Beğre mahallesinde ise 10 kilometre sıcak asfalt çalışması yaptı.

Grup ve mahalle yollarını standartlara uygun hale getirip, yıllık bakım-onarım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 2 mahalle yolunda geçtiğimiz dönemlerde birinci kat asfalt çalışmasını tamamlamış idi. Bu yıl yapılan çalışmalar ile sözkonusu yolun ikinci kat asfalt serimi yapılarak, yol daha kaliteli ve güvenli hale getirildi.

Yollarımız pırıl pırıl

Mahallelerinde yapılan asfalt çalışmalarını değerlendiren Gövdeli ve Beğre mahalle sakinleri yollarının pırıl pırıl bir görünüme kavuştuğunu söylediler. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden mahalleliler, “Büyükşehir sürecinden bu yana geçen sürede mahallelerimiz çok iyi hizmetler aldı. Altyapı sorunlarımız çözülüp, yollarımız yapıldı. Sokaklarımız parke taşıyla kaplandı. 20 yılda yapılacak hizmetler bizlere 2 yıl içinde yapıldı. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyoruz” dediler.

Başkan Çakır’a teşekkür

Beğre mahalle yolunun standartlara uygun hale geldiğini belirten Beğre Mahalle Muhtarı Abdurrahman Küçük de yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Yapılan çalışmaları değerlendiren Muhtar Küçük, “Mahallemizin 10 kilometre uzunluğundaki yolu ilk olarak 2016 yılında genişletilip, asfaltlandı. Bu yıl da ikinci kat asfaltı yapılarak yolumuz nezih bir görünüme kavuştu. Mahallemizde Pınarbaşı deresi üzerine bir köprü yapılıyor. Bu köprü sayesinde Kapıdere, Elmalı, Söğüt, Gövdeli’ye ulaşım daha da kolaylaşacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 494
Bu Ay : 4860
Toplam : 4860

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom