Bahri Mahallesi alt yapısı MASKİ ile güvende

MASKİ) Genel Müdürlüğü kredi sözleşmesi imzaladığı Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) temsilcilerini MASKİ Hizmet binasında ağırladı.

Bahri Mahallesi alt yapısı MASKİ ile güvende Malatya İlçe

MASKİ Genel Müdürü Türkiye Ofisi Başkanı Ms Mayumi Endoh, Tokyo’dan ziyaret için gelen JICA Türkiye Ofisi Ms. Satoe Sawada, JICA Merkez Mr. Yuji Shınohara,  JICA kapsamında ilk yatırım olan Bahri Mahallesinde başlayan içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları yerinde inceledi.

"Malatya JICA Kredisinden Yararlanan İkinci İl"

JICA yetkilileri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret etti. Yapılan projelerin Türkiye’de örnek alınacak kalitede olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediyesini ve MASKİ Genel Müdürlüğünü yaptıkları altyapı yatırımlarından dolayı tebrik eden JICA Türkiye Ofisi Başkanı Ms Mayumi Endoh: " Belediyelerin içme suyu, kanalizasyon ve atıksu arıtma tesislerinin geliştirilmesi için finansal destek sağlıyoruz. Diyarbakır, Urfa, Hatay, Gaziantep ve Mardin’de incelemeler yaptık. Malatya bu noktada projelerini kısa zamanda hazırlayıp hayata geçiren, güçlü yatırımlarla altyapı ağını güçlendiren ve birlikte çalışma imkânı bulduğumuz ikinci şehir. Su kaynakları açısından şanslı bir şehir olan Malatya’da altyapıya verilen önem göz ardı edilemez. Ortak çalışma imkânı bulduğumuz için çok şanslıyız. " dedi.

“JICA Kapsamında İlk Yatırım Bahri’ye Yapıldı ”

            Malatya genelinde içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmaları için yatırımlar yapan MASKİ Genel Müdürlüğü JICA ile yaptığı anlaşma sonucunda yatırımlarına devam ediyor. Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “5,7 milyon TL maliyetinde 20 km İçmesuyu hattı ve 27 km kanalizasyon hattı çalışması, 400 adet abone bağlantısı 1 adet su deposu, 2 adet debimetre vana odası çalışmasının yanı sıra 669 adet muayene bacası,  400 adet parsel bacası ve 1adet fosseptik çalışmalarımıza başladık. Malatya’nın sağlam altyapıya kavuşması için gerekli çalışmaları yapıyor her türlü imkânı değerlendiriyoruz. Bahri’de ve Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 800
Bu Ay : 2382
Toplam : 2382

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom