Şehir turu onlara keyifli dakikalar yaşattı

Engelli vatandaşlara Malatya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını tanıtmak amacıyla gezi programı düzenlendi.

Şehir turu onlara keyifli dakikalar yaşattı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü ve Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu işbirliği ile engelli vatandaşlara Malatya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını tanıtmak amacıyla gezi programı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen tur otobüsü ile engelli vatandaşlar Malatya Müzesi, Turgut Özal Tabiat Parkı, Aslantepe Höyüğü, Kervansaray ve Battalgazi ilçesi’nde yer alan tarihi cami ve mekânları gezdiler.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, engelli vatandaşların sosyal hayata adaptasyonları noktasında engelliler şube müdürlüğü olarak çeşitli programlar yapmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Engelli vatandaşlara Malatya’nın tarihi, kültürel ve turistlik yerlerini tanıtmak amacıyla gezi programı düzenlediklerini ifade eden Kesriklioğlu, “ Amacımız engelli vatandaşlarımıza yaşadığımız yeri tanıtmak aynı zamanda motivasyonlarını arttırmak. Bu kapsamda düzenlediğimiz gezi programında bizleri yalnız bırakmayan Büyükşehir Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubuna çok teşekkür ediyorum” dedi.

Engelli vatandaşlar düzenlenen etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade ederek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 364
Bu Ay : 2848
Toplam : 2848

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom