Beylerderesi Şehir Parkı Projesi Hayata Geçiyor

Beylerderesi çevresinde yapılacak şehre nefes aldıracak yeni proje hayata geçiyor. Beylerderesi Şehir Parkı Proje protokolü imzalandı.

Beylerderesi Şehir Parkı Projesi Hayata Geçiyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyemiz ile Yeşilyurt Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü projede imzalar atıldı.Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Malatya Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz “Beylerderesi Şehir Parkı” projemiz, bölgemizin ve kentimizin sosyal yaşam anlayışına farklı bir boyut kazandıracak” dedi. Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt Belediyesinin hem Malatya’nın hem de Yeşilyurt İlçesinin geleceğine yönelik vizyon projeleri arasında yer alan, Beylerderesi mevkiinde yapılması planlanan “Beylerderesi Şehir Parkı” projesi için Yeşilyurt Belediyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

HACI UĞUR POLAT, “BEYLERDERESİ ŞEHİR PARKI İÇİN TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ”

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat’ı makamında ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Belediyemizi ziyaret eden Orman Bölge Müdürümüz ve diğer yetkili arkadaşlarla hem  “Beylerderesi Şehir Parkı” projesinin protokolünü imzalamak hem de ilçemizdeki yeşil alanların korunması ve ağaçlandırma sayısının artması noktasında neler yapılabilir bunlarla ilgili görüş alışverişinde bulunduk. DSİ’nin Beylerderesine yapacağı baraj göletinin etrafındaki alana “Beylerderesi Şehir Parkı” projesini hayata geçirmek istiyoruz. 450 dönümlük baraj alanı dışında 800 dönümlük araziden oluşan toplam 1.250 dönümlük var. 800 dönümlük alanda rekreasyon alanı olacak şekilde projelendirip hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Projenin uygulanacağı alanda Malatya Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere DSİ ve Orman Bölge Müdürlüğü ile Yeşilyurt Belediyesi olarak el ele vererek ortak bir çalışma yürütüyoruz. Projemize destek veren Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu başta olmak üzere Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Öznur Çalık’a, AK Parti İl Başkanımız Sayın Hakan Kahtalı’ya, Milletvekillerimize, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hemşerimiz Cemal Nogay’a, DSİ Genel Müdürümüze, Orman Bölge Müdürlüğümüze ve diğer emeği geçen kamu ve kuruluş müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

HACI UĞUR POLAT, “ORTAK EVİMİZ MALATYA’YI GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Malatya’nın herkesin ortak evi olduğunu hatırlatan Başkan Polat, “Beylerderesi Şehir Parkı” projemiz hem kentimizin hem de ilçemizin geleceğine yönelik yapılan ciddi bir yatırımdır. Bu yatırımı hemşerilerimize ulaştırmak anlamında aylardır çok yoğun mesai yapıyoruz. Doğal atmosferiyle adeta servet niteliğinde bir görüntüye sahip Beylerderesi’ni park projesi ile taçlandırıp gelecek nesillere çok güzel bir eser bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Beylerderesi Şehir Parkı içerisindeki sosyal donatıları, eğlence alanları, hizmet grupları ve yeşil alanlarıyla Malatya ve Bölge turizmine büyük bir hareketlilik kazandıracaktır. Projenin her aşamasını çok yakından takip ediyoruz. Malatya hepimizin ortak evidir. Ticaret, ekonomi, sosyal, kültürel ve sportif yönden ciddi değişime uğrayan evimizi güzelleştirmek ve yenilikler katmak hepimizin öncelikli görevleri arasındadır. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta farklı proje ve yatırımlarla bu çalışmalara destek olmak adına çaba sarf ediyoruz. Kurum ve kuruluşlarımızla el ele vererek kentimizi ve ilçemizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Bugün imzalarını attığımız “Beylerderesi Şehir Parkı” projemizde kentimize, ilçemize ve kıymetli hemşerilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

HACI UĞUR POLAT, “ PROJEMİZDE ÇOK FARKLI HİZMET ALANLARI OLACAK”

Projenin gölet, park alanları ve ağaçlandırma olarak üç ayrı bölüme ayrıldığını dile getiren Hacı Uğur Polat, “1.327.183 metrekarelik alan üzerinde projelendirdiğimiz Şehir Parkımızın aktif yeşil alanları ve ağaçlandırma alanlarıyla birlikte toplam 677.477 metrekaresi yeşil alan olacak. 452.615 metrekare Gölet Alanı ve 38.686 metrekare Tren Yolunun yer alacağı projemizde, alanın doğallığı korunarak göletin üzerine, tarihi nitelikte kemer köprü modeliyle şık bir tasarıma sahip köprü inşa edeceğiz. Su Kayağı Parkı, Teleferik, Uçak Restaurant, ve Suni Plajlarıyla yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi göstereceği park alanında kuru havuz, ışıklı su gösterisinin yapılacağı alanlar, saat kulesi, festival ve konser gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak alanlar oluşturulacak” dedi.

HACI UĞUR POLAT, “ŞEHİR PARKIMIZ GELECEĞE BIRAKILACAK EN GÜZEL ESERLER ARASINDA YER ALACAK”

Şehir Parkının sosyal donatıları ve farklı hizmet alanlarıyla dikkat çekici bir atmosfere sahip olacağını yineleyen Başkan Polat, “Projemizde yer alan cami, kafeterya, kır kahvesi, yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, oyun parkı, çocuk eğitim alanları, piknik alanları, şelale, oturma alanları, akülü araç pisti, su oyun parkı, mini golf sahası, futbol, tenis, basketbol sahaları ve otopark alanlarıyla geleceğe çok güzel bir eser bırakacağız” dedi.  

ZİYA POLAT, “PROJE, ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE VE MALATYA’YA HAYIRLI OLSUN”

Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ise, “Beylerderesi Şehir Parkı” projesinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ederek, “ Belediye Başkanımızı ziyaret ederek, hem Yeşilyurt’taki orman alanları ve yeşil bölgeler üzerine görüş alış verişinde bulunduk, hem de Malatya kamuoyunun yakından takip ettiği “Beylerderesi Şehir Parkı” projesinin detaylarını bir kez daha ele alıp protokolümüzü imzaladık. Beylerderesinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızı Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Yeşilyurt Belediyesinin ortaklaşa yürüttüğü rekreasyon alan çalışmasıyla entegre edip orada ortak bir çalışma sürdüreceğiz. DSİ orada gölet yapıyor, bizlerde Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesi ile birlikte oranın rekreasyonunu birlikte yapacağız. Ülkemize, Malatya’mıza ve Yeşilyurt İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 362
Bu Ay : 2846
Toplam : 2846

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom