600 kursiyer yararlanacak

Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesi çerçevesinde açılacak dört adet “Uygulamalı Girişimcilik” Kursunun protokolü imzalandı.

600 kursiyer yararlanacak Malatya İlçe

“YEŞİLYURT MESLEK EDİNİYOR” PROJESİ UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK KURSU PROTOKOLÜ İMZALANDI

“Girişimciliğin Geliştirilmesi, Yeni Girişimci Adayların İş Hayatına Katılımını Destekliyoruz”

Yeşilyurt Belediyesinin öncülüğünde Malatya KOSGEB Müdürlüğü, İŞ-KUR Malatya Bölge Müdürlüğü ve Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün destekleriyle devam eden  ‘ Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesi çerçevesinde açılacak dört adet “Uygulamalı Girişimcilik” Kursunun protokolü imzalandı.

Yeşilyurt Kent Konseyi toplantı salonunda Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Meltem Kavuk, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu, KOSGEB İl Müdürü Murat Seki’nin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, 600 kişinin katılacağı eğitim çalışması hakkında bilgiler verildi.

SEKİ, “YEŞİLYURT BELEDİYESİNE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yeşilyurt Belediyesi ile girişimcilik kursların düzenlenmesi noktasında yaptıkları ortak çalışmalara bir yenisini daha eklediklerini ifade eden KOSGEB İl Müdürü Murat Seki, “ Uygulamalı girişimcilik eğitim çalışmaları kapsamında Yeşilyurt Belediyesi ile önemli faaliyetler gerçekleştirdik. Geçen yıl hem İŞ-KUR hem de KOSGEB aracılığıyla yine Yeşilyurt Kent Konseyinde yaklaşık 10 sınıflık uygulamalı girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayıp, kursiyerlerimize sertifikalarını takdim etmiştik. Kursu başarıyla geçen bazı kursiyerlerimiz kendi iş yerlerini kurarak iş hayatlarına başladılar. Girişimcilik ülkemizde ve ilimizde geliştirilmesi, yeni girişimci adayların kendi bölgelerinde iş hayatlarına kazandırılması önemlidir. Uygulamalı girişimcilik eğitim çalışmalarını Malatya ölçeğinde planlarken önemli olan paydaşlarımızla birlikte tabana yaygınlaştırılmasını, girişimci adaylarına ulaştırılmasını amaçlamaktayız, bugüne kadar bu hedefimizi hayata geçirdik.  Yeşilyurt Belediyesine yapmış oldukları bu program, gerek Avrupa Birliği  projesi kapsamında oluşturacakları 120 sınıf gerekse KOSGEB ile yapacakları 480 sınıflık eğitim programına verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kurs sonunda 600 kursiyerimize sertifikalarını vereceğiz. Kursumuza çok yoğun bir ilgi var, iki ayrı grup halinde bu eğitim çalışmalarını gerçekleştireceğiz” dedi.

ŞAHİN, “GİRİŞİMCİ ADAYLARININ İŞ HAYATINA KATILMALARINI DESTEKLİYORUZ”

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının kontrolünde gerçekleşen  ‘Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe’  Programı kapsamında uyguladıkları ‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesiyle meslek edindirme kurslarının yanı sıra toplumsal olaylara dikkat çekmek, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Türkiye ve Malatya ekonomisinin daha ileriye düzeye ulaşmasının yeni girişimci adaylarının ortaya çıkmasıyla paralellik oluşturduğunu dile getiren Haydar Şahin, “ Yeşilyurt Belediyesi olarak yeni girişimci adaylarının gerekli eğitimleri aldıktan sonra kendi iş yerlerini kurmalarını ve ekonomiye katkı sunmalarını önemsiyoruz” diye konuştu.

Şahin, “ “Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen “İnsan Kaynaklarını Geliştirme” bileşeni hibe programı kapsamında başlattığımız “Yeşilyurt Meslek Ediniyor” projesi çerçevesinin toplam bütçesi 135.445 Avro olup, % 85’lik bir kısmı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, geri kalan % 15’lik kısmı ise Yeşilyurt Belediyesi tarafından finanse ediliyor. 18-35 yaş arası mesleki yeterliliği olmayan hemşerilerimize yönelik Yeşilkonak Hizmet Binalarımızda ve Yeşilyurt Kent Konseyi Binamızda açtığımız kurslara devam ediyoruz. Mahallelerde yaşayan herhangi bir mesleki yeterliliği bulunmayan 18-35 yaş aralığında ki işsiz gençlerin, tarım işçiliği haricinde başka bir meşguliyeti olmayan ekonomik özgürlükten yoksun 18-45 yaş aralığındaki kadınların, engelli olmaları sebebiyle herhangi bir meslek edinmemiş engelli vatandaşlarımızın meslek edinmeleri, sosyal ve ekonomik hayata kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

ŞAHİN, “İKİ AYRI GRUP HALİNDEKİ KURSUMUZDAN 600 KURSİYER FAYDALANACAK”

‘Yeşilyurt Meslek Ediniyor’ projesinin ekonomik kalkınmaya destek verecek bir düzeyde ilerlediğini sözlerine ekleyen Başkan Yardımcısı Şahin, “ Projemiz çerçevesinde KOSGEB İl Müdürlüğümüzle ortaklaşa olarak Avrupa Birliği tarafından finanse edilen toplam 600 kursiyerin faydalanacağı uygulamalı girişimcilik kursu düzenleyeceğiz. 27 Temmuz ile 18 Eylül’de iki ayrı grup halinde düzenlenecek kurslarımızın organizasyonunda birlikte çalışan KOSGEB İl Müdürlüğümüz ile Belediyemizin Strateji Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. Hemşerilerimizin bu tür kurslara çok yoğun ilgisi oluyor, bu durumda bizleri mutlu ediyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak halkımızın beklentilerine ve ihtiyaçlarına en doğru şekilde yanıt vermek adına elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Önceki yıllarda İŞ-KUR ve KOSGEB İl Müdürlüğümüzle çeşitli uygulamalı girişimcilik kursları düzenlemiştik, bu hizmetlerimize bir yenisini daha eklemenin ayrı bir onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından iki ayrı grup halinde düzenlenecek “Uygulamalı Girişimcilik” kursu için protokol imzalandı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 311
Bu Ay : 311
Toplam : 311

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom