15 Temmuz'un ilk yıldönümü etkinlikleri tamamlandı

Malatya 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti ve Şehitlerimizi anma programında Malatyalılar, 16 Temmuz Pazar günü yapılan etkinlikle tamamlandı.

15 Temmuz'un ilk yıldönümü etkinlikleri tamamlandı Türkiye-Dünya

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti ve Şehitlerimizi anma programında Malatyalılar, 16 Temmuz Pazar günüde meydanları boş bırakmadı.

15 Temmuz Millet Meydanındaki programa, Malatya Valisi Ali Kaban, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, İl Protokolü, STK temsilcileri ve binlerce Malatyalı katıldı.

15 Temmuz Millet Meydanı'nda Kuran-ı Kerim Tilaveti ilebaşlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Bu milletin bir üyesi olmaktan gurur duyduğunu belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "15 Temmuzda destan yazan milletimiz, bugün de meydanları doldurdu. Başkomutanımızın, Cumhurbaşkanımızın emrine uyarak, yine heyecanlarını, varlıklarını, birliklerini, ortaya koydular"dedi.

Türk milletinin temel özelliğinden bir tanesi, özgürlüğüne, bağımsızlığına, milli birliğine ve beraberliğine düşkün olduğunu vurgulayan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da konuşmasında "Hiçbir millette olmayan bu kadim özellikler bizim milletimizde vardır. Bu millet vatanına el uzatan elleri kırmasını bilir, 15 Temmuz da olduğu gibi" ifadelerine yer verdi.

15 Temmuz akşamı meydanlara inen ilk illerden biri olduklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, "Ülkemiz birçok hain darbeyle karşılaştı ama bu kadar alçağı ile karşılaşmadı. Allah’a şükürler olsun başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ülkemizin her ferdi bunlara karşı nasıl durulacağını göstermiştir. İnşallah ülkemizde bir daha 15 Temmuzlar yaşanmaz. Birliğimizi beraberliğimizi daim kıldığımız müddetçe, bu hainlere fırsat vermeyeceğiz, göz açtırmayacağız.Bu tuzak dünyada eşi benzeri olmayan bir millet sayesinde bozuldu. Canını hiçe sayanlar bu oyunu bozdu. İstanbul ve Ankara’dan sonra Malatya bu konuda çok önemli işler yaptı. Allah hepinizden razı olsun." şeklinde konuştu.

Malatyalı hemşehrileri ile ne kadar gurur duysak azdır diyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ise, “Su uyur düşman uyumaz. Ne kadar yoğun olursa olsun hiçbir şey böyle ihanet şebeklerinekarşı zafiyete düşmemize engel olamaz. Bu ihanet şebekesinin yaptıklarını iyi anlayıp anlatmamız lazım. Biz ancak bunlarla böyle hesaplaşırız. Bizim gayemiz vatanımızın, milletimizin birliğini, beraberliğini sağlamak; ezanımıza, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkmak, güçlü Türkiye'yi oluşturmak. Bu hainler milletin alın terini, emeklerini çaldılar. Binlerce, onbinlerce insanın emeğini çaldılar. 15 Temmuzgünü 250 evladımızı şehit ettiler, gazilerimiz var, yetimlerimiz, öksüzlerimiz var.

Bunların bu ülkeye yaşattığı acıyı unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu ihanet şebekesine karşı birliğimizi, beraberliğimizi har daim korumalıyız. Bundan sonra çıkacak her türlü tuzağa karşı bir ve beraber olacağız" dedi.

15 Temmuz gecesi canını siper eden bir lider vardı şeklinde sözlerine başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık “En önemli farklardan bir tanesi şapkasını alıp giden bir lider yoktu. 15 Temmuz gecesi canını siper eden bir lider vardı, bir Başbakan vardı, Cumhurbaşkanımız vardı. O’nun sesini duyduğunuz andan itibaren başta Malatya olmak üzere, bütün Türkiye 81 ilde meydanlardaydı.İnanılmaz bir izdiham vardı. Ve yolda yürüyenler o Boğaziçi köprüsündeki insanları milletimizin görmesi lazımdı.  Orada yol yürüyenler bayrak için yürüyorlardı, ezan için yürüyorlardı, Türkiye için yürüyorlardı.  ‘Adalet arıyoruz’ diye yürüyenler dünkü yürüyüşe, bugünkü bu meydanlara bakması lazım. Biz hepimiz, bu millet için, vatan için, bayrak için, ezan için bugüne kadar yürüdük, bundan sonrada milletimizin istikametinde yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

Bazı şeylerin tekrar tekrar hatırlatılmasında fayda olduğunu söyleyen Vali Ali Kaban da konuşmasında, "15 Temmuz ile ilgili olarak 80 milyon insanımızın 80 milyon hikâyesi var. Herkesin çocuklarına, torunlarına anlatacak hikâyeleri var." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İlahileriyle Muzaffer Gürler ve Grup Dergâh, Türküleriyle de Osman Öztunç sahne aldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 613
Bu Ay : 6697
Toplam : 6697

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom