Prestij caddeleri şehrimize değer katıyor

Yusuf Özal ve İnderesi caddeleri prestij caddelere dönüştü

Prestij caddeleri şehrimize değer katıyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi prestij caddeye dönüştürdüğü Yusuf Özal Caddesi ile İnderesi Caddesinde çalışmalarını büyük oranda tamamlarken, Çöşnük Mahallesi Ahu sokak da baştan sona yenilendi.

Büyükşehir Belediyesi Güney Kuşak Yolunun da önemli parçalarından biri olan 1.4 kilometre uzunluğundaki Yusuf Özal Caddesini baştan aşağı yeniledi.

4 şeritli yol oldu

35 metre genişliğindeki yolun Çöşnük kavşağı kısmı da yeniden düzenlendi. Altyapısı geçtiğimiz yıl baştan aşağı tamamlanan cadde de Büyükşehir Belediyesi üstyapı çalışmaları kapsamında 2 gidiş 2 geliş olmak üzere 4 şeritli yol, kaldırım, cep otoparklar, 3 metre genişliğinde bisiklet yolları yaptı. Ağaçlandırma ve dekoratif aydınlatmaların da yapıldığı caddede son rötuşlar yapılıyor.

İnderesi Caddesi ulaşıma açıldı

Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 500 metre uzunluğunda olan İnderesi Caddesinde de üstyapı çalışmalarını bitirdi. Cadde boyunca 3 metre genişliğinde kaldırım, 2 metre genişliğinde cep otoparklar, 7 metre genişliğinde de yol yapıldı. Aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarının da yapıldığı cadde ulaşıma açıldı.

Çöşnük Mahallesinde 300 metre uzunluğundaki Ahu sokakta da değişim-dönüşüm ve yenileme çalışması yapıldı. Nezih bir görünüme kavuşan sokak da Malatya’ya kazandırıldı.

Çakır: Prestij caddeler Malatya’ya değer katıyor

Yusuf Özal Caddesi ile İnderesi Caddesinde çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a bölge sakinleri yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. Geziye bazı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Büyükşehir Belediyesinin sahada çok yoğun bir tempoda çalıştığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bütün ilçeler ve kırsal başta olmak üzere Malatya’nın her noktasında çalıştıklarını söyledi.

Yusuf Özal Caddesi ile İnderesi Caddesinin prestij caddeye dönüştüğünü ifade eden Başkan Çakır, “Yusuf Özal Caddemiz Güney Kuşak yolumuzun da önemli bir parçası. Caddemiz Kernek ve İnderesi Caddesi ile birleşiyor. Kernek bölgemizde 1. ve 2. etap kentsel dönüşüm konutları var. Bu nedenle bölgenin ulaşımı daha da yoğun bir hale geldi. Bu iki caddemiz burada ulaşımı daha da kolaylaştıracak. Değişim-dönüşüm ve yenileme çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Küçük rötuşlar yapılıyor. Caddelerimiz güzel bir görünüme kavuştu. Yine merkezde prestij cadde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu prestij caddeler kente ayrı bir değer katıyor. Bu caddelerimizin sayısını her geçen gün çoğaltıyoruz. Bu tablonun oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 233
Bu Ay : 3206
Toplam : 3206

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom