Her gün şerbet ikramı yapılıyor

Malatya'da Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği teravih namazı sonrası Ramazan şerbeti ikramı vatandaşlar tarafında büyük ilgi görüyor.

Her gün şerbet ikramı yapılıyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ’nin, Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği teravih namazı sonrası Ramazan şerbeti ikramı vatandaşlar tarafında büyük ilgi görüyor.

Geleneksel Ramazan Şerbeti ikramı “Malatya Ramazan Gecelerine katılan vatandaşlara ve Merkez PTT binası önündeki çeşmede vatandaşlara teravih namazı sonrası ikram ediliyor.

Ramazan ayında unutulmaya yüz tutmuş geleneklerden biri olan Ramazan şerbeti dağıtımı, Kültür A.Ş tarafından yaşatılıyor.

Ramazan ayı boyunca Ramazan şerbetinin dağıtıldığını belirten Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın amaçlarının bu geleneği yaşatmak olduğunu ifade etti.

Akın: Her gün binlerce kişiye Geleneksel şerbet ikramında bulunuyoruz

Geleneksel olarak yaklaşık 7 yıldır devam eden şerbet ikramımız bu yılda merkez PTT binamız önündeki şerbet çeşmesinde ve fuar alanımızda teravih namazından sonra 22.00 – 23.30 saatleri arasında Ramazan şerbeti ikram ettiklerini anlatan Akın, “Geleneksel içeceği yaşatarak daha sonraki Ramazan aylarına da taşınmasını arzu ediyoruz. İnsanlarımız da bu uygulamayı çok beğendi. Ramazan ayında yapmış olduğumuz etkinliklerde vatandaşlar tarafında memnuniyetle karşılanıyor. Vatandaşların bu katılımı bizleri daha iyi program yapmaya teşvik ediyor. Bizden sonraki nesillerimize gelenek, görenek, örf, adet ve ananelerimizi bu şekilde aktarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 251
Bu Ay : 4049
Toplam : 4049

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom