14. Çocuk festivali Bingölde başladı

“Çünkü hayaller uçar, sınır tanımaz” sloganıyla yola çıkan 14. Çocuk Filmleri Festivali, 29-30 Mayıs tarihlerinde Bingöl’de çocuklarla buluştu.

14. Çocuk festivali Bingölde başladı Bölge

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ve TÜRSAK Vakfı’nın işbirliğiyle “Çünkü hayaller uçar, sınır tanımaz” sloganıyla yola çıkan 14. Çocuk Filmleri Festivali, 29-30 Mayıs tarihlerinde Bingöl’de çocuklarla buluştu.

29 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilen Bingöl’deki açılış töreninde konuşma yapan Bingöl Valisi Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barazaki ve Türsak Vakfı Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi Sertaç Demirtaş, festivalin çocukların sinemayla tanışmasını sağlayarak sinema kültürü edinmelerinde, erken yaşta sanatsal üretim denemelerinde yol gösterici bir rol oynadığını, her şeyin bir hayalle başladığını ve bu hayallere büyüklerinde katkıda bulunmaları gerektiğini, dile getirdiler.

Açılış töreninin sunuculuğunu Oyuncu Ceren Benderlioğlu üstlenirken festivalde, oyunculuk ve drama atölyesini sinema ve tiyatro oyuncusu Fulya Aksular, “Çocuk Jürisi Atölyesi”ni Gazeteci Funda Karayel gerçekleştirdi. “Çocuk Jürisi Atölyesi” tarafından yönetmenliğini Michal Zabka ’nın üstlendiği “Bir Yılbaşı Hikayesi” filmi birinci seçildi. Film, savaşta harap olmuş bir şehrin yıkıntıları arasında dolaşan bir çocuğun savaş makinelerinden gizlenerek topladığı kırıntı oyuncakları tamir etmesini konu alıyor.

Festival, Bingöl’den sonra 1-2 Haziran tarihlerinde Tunceli’de, çocuklarla buluşacak.

14. kez gerçekleşecek Çocuk Filmleri Festivali bu yıl, Marmara’dan Doğu Anadolu’ya yüzlerce çocuğa sinema ile ulaşmayı amaçlıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 320
Bu Ay : 8216
Toplam : 12965

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom