Atık Su Arıtma Tesisine teknik gezi düzenlendi

Malatya İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği 4. Sınıf ve Yüksek Lisans öğrencileri Atık Su Arıtma Tesisine teknik gezi düzenledi.

Atık Su Arıtma Tesisine teknik gezi düzenlendi Malatya Eğitim

Tesiste öğrencilere; “Tesis SCADA Odası, Giriş Ünitesi, Terfi Merkezi, Kum Yağ Tutucu Havuz Bio-P Havuzu ve Selektör, Proses Havuzları” hakkında bilgi verildi.

 

Prof. Dr. Hüseyin Karaca; “İnsan ve Çevre Sağlığı İçin Büyük Yatırımlar Var”

Tesisimizi gezerekatıksu arıtımını aşama aşama inceleyerek memnuniyetlerini dile getiren Malatya İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaca; “Okulda öğrendikleri teorik bilgileri tesisi gezip işleyişi hakkında bilgi edinerek uygulama şansı bulan öğrencilerim adına MASKİ Genel Müdürlüğüneteşekkür ediyorum. Gezi esnasında gözlemlediğim kadarıyla tesise çok büyük yatırımlar yapılmış. Kullanılan cihazların tamamı modern teknolojiyle tasarlanmış. Atık suların arıtımı yapılarak tekrar kazandırılması insan ve çevre sağlığı için büyük önem arz ediyor. Tesiste Atık Su Arıtımı ve atık suyun bütün değerlerinin SCADA sistemiyle takip edilişini yerinde görmek öğrencilerim için çok faydalı oldu. Yapılan güzel hizmetler ve misafirperverliklerinden dolayı MASKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi

 

Doç.Dr. Özlem Esen Kartal; “Atıksu Arıtımı Geleceğimiz İçin Önemli”

İnönü Üniversitesi Kimya Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç.Dr. Özlem Esen Kartal; “Uzun vadeli planlarla inşa edilmiş bu Atık Su Arıtma Tesisinde yüksek teknolojili modern araçlar kullanılarak atıksuyun arıtılıp kullanıma hazır hale gelmesi gerçekleşiyor. Tesiste bulunan cihazların çalışması sistemli olup, her veri kayıt altına alındığı için işleyişinde hata oranı çok düşük. Tesiste atık suyun arıtımın basamaklarını ayrıntılı olarak gözlemleyip tesisi gezerek edindikleri bilgiler ve tecrübeler öğrencilerimize ‘Kimya Mühendisliğine Giriş’ dersinde faydalı olacaktır. MASKİ ailesine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 451
Bu Ay : 774
Toplam : 774

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom