Malatya'da yeni yollar açılıyor

Şehir genelinde yatırım ve hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında da yeni yollar açıyor.

Malatya'da yeni yollar açılıyor Malatya Haber

Yol açma çalışmaları kapsamında; Yakınca - Bostanbaşı mahalleleri bağlantı yolu ile Bulgurlu mahallesinde yeni stadın da yer aldığı bağlantı yolu yapıyor.

Geçtiğimiz yıl Bostanbaşı’nda 2 kilometre uzunluğunda 35 metre genişliğinde Çiftlik Caddesini açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bu iki mahalleyi birbirine bağlayacak olan 1 kilometrelik yolda çalışmalar yapıyor. 25 metre genişliğinde açılan yol, Yeşilyurt yoluna bağlanıyor. Kavşak çalışmasıyla Çiftlik Caddesine bağlanacak yol buradan da Fahri Kayahan Bulvarına bağlanacak.

Bir başka yeni yol açma çalışmasını ise Bulgurlu Mahallesinde yapan Büyükşehir Belediyesi 350 metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde bağlantı yolu açıyor. Yeni stadyuma kadar bağlanacak olan yol, bölgede trafiğin daha güvenli ve düzenli bir şekilde akmasını sağlayacak. Yeni stadyumun otoparkına kadar devam edecek çalışmanın uzunluğu ise toplamda 1.5 kilometre.

Turan: Hassas davranıyoruz

Büyükşehir Belediyesinin planlanan yeni yolları bir bir açtığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Malatya’nın geleceği için büyük öneme sahip projeleri hayata geçirme konusunda hassas davrandıklarını söyledi.

Yakınca’daki yolun, çevre yolu batı trafiğini rahatlatacağını vurgulayan Turan, “1 kilometre uzunluğundaki yolumuz Çiftlik caddesine, oradan da Fahri Kayahan Bulvarına bağlanacak. Diğer açılacak bağlantı yollarımızla birlikte Güney Kuşak yolunu besleyecek. Bir diğer yol çalışmasını ise Bulgurlu mevkiinde yapıyoruz. Yeni stadyuma bağlanacak bağlantı yolumuz 35 metre genişliğinde açılıyor. Stadyumun bölgeye getireceği trafik yükünü azaltmak için çalışıyoruz. Yine o bölgemizde de farklı bağlantı yolları yapacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 531
Bu Ay : 4932
Toplam : 4932

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom