Hekimhan'da yollar asfaltlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Hekimhan’ın en büyük mahallelerinden biri olan Girmana mahallesinde asfaltlama çalışması yaptı.

Hekimhan'da yollar asfaltlanıyor Malatya İlçe

İlçelerin yol sorunlarının çözümünde önemli rol oynayan Büyükşehir Belediyesi, Hekimhan’da da yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Girmana mahallesinin bütün sokakları sıcak asfalt ile kaplandı.

Finişer makinesi ile 3.5 kilometrelik asfalt serimi yapan Büyükşehir Belediyesi, Girmana mahallesinin en önemli sorununu da çözmüş oldu. Büyükşehir Belediyesi asfalt çalışmalarından önce yolda altyapı çalışmaları da yaptı.

Muhtar: Yolun önceki hali çileydi

Girmana mahallesinde yapılan yol çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan mahalle muhtarı Fuat Bayraktar, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Girmana mahallesinin en önemli sorununun çözüldüğünü belirten Bayraktar, “Yolumuzun önceki hali toz, toprak, çamur ve çileydi. Bu yolu kullanan mahalle sakinlerimiz canlarından bezmişlerdi. Büyükşehir Belediyemiz sorunun çözümü için büyük emek harcadı. Çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Ortaya ter temiz güzel yollar çıktı. Yollarımızın yapımında Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın çok katkıları var. Kendisine mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan asfalt çalışmalarından memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler. Vatandaşlar, “Kışın çamurdan, yazın toz-topraktan geçilmezdi. Ne araçla bir şey taşıyabiliyor, ne de hayvanları çıkarabiliyorduk. Şimdi tertemiz, ip gibi yollar yapıldı. Çok mutlu olduk. Uzun yıllardır böylesine kapsamlı bir hizmet almamıştık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 487
Bu Ay : 14663
Toplam : 14663

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom