Turgut Özal ve Özalper'de çalışmalar sona yaklaşıyor

(MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya’nın tamamına uzun yıllar hizmet verecek güçlü projelerini hayata geçirerek daha sağlam altyapıya ulaşmayı hedefliyor.

Turgut Özal ve Özalper'de çalışmalar sona yaklaşıyor Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya’nın tamamına uzun yıllar hizmet verecek güçlü projelerini hayata geçirerek daha sağlam altyapıya ulaşmayı hedefliyor. Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında ‘Turgut Özal ve Özalper’ mahallelerinde yapılan çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Dr. Özgür Özdemir; “Eski hat vanaları iptali ve abone bağlantı çalışmalarımızın son aşamasındayız”

Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü şehrin merkezinde altyapı ağını güçlendirmeye devam ediyor. Malatya’nın içme suyunun kontrol altına alınıp ölçülebilir hale gelmesi ve sağlam altyapıya kavuşması için aralıksız çalışmalar yaptıklarını belirten MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir; “Turgut Özal ve Özalper Mahallelerinde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) kapsamında yaklaşık maliyeti 4.5 milyon TL olan 18 km’lik içmesuyu altyapısını tamamladık. Mahallelerimizin içmesuyu hattının tamamını DUKTİL borularla yeniledik. Mahallelerdeki eski hat vanaların iptali ve 1.050 adet abone bağlantı çalışmalarımız devam ediyor. Eski hat vanalarının iptali ve abone bağlantı çalışmaları tamamlandığında kayıp kaçak su oranı minimuma indirerek, daha sistemli ve güvenli hizmetler sunacağız. Modern ve sağlam altyapıya kavuşmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu noktada anlayış gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 261
Bu Ay : 8157
Toplam : 12906

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom