Kitap Fuarı değerlendirmeye alındı

4-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’na bu yıl rekor seviyede ziyaretçi katıldı.

Kitap Fuarı değerlendirmeye alındı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bir basın toplantısı düzenleyerek, 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Malatya Kitap Fuarı’nın Türkiye’nin en büyük fuarlarından bir tanesi olduğunu söyleyen Başkan Çakır, her geçen yıl fuarı daha ileri noktaya taşımaya çalıştıklarını söyledi.

380 bin kişi ziyaret etti

Bu yıl kitap fuarını 380 bin civarında kişinin ziyaret ettiğini belirten Çakır, “Öncelikle Kitap Fuarı’na sahip çıkan bütün Malatyalı hemşerilerimi yürekten tebrik ediyorum. Kitap fuarımızın; ziyaretçi, yayınevi ve yazar sayısına baktığımızda ne kadar büyük bir organizasyon olduğu ortaya çıkıyor. Çevre illerden çok sayıda ziyaretçinin gelmesi de hedeflediğimiz kitap fuarının amacını karşıladı. 12 bin m2 kapalı alanda düzenlediğimiz Kitap Fuarı’na 370 yayın evi ve 330 yazar geldi. Bu kadar yazarın Malatya'yı konuşması, köşelerinde yazması, ulusal basında haber çıkması çok çok önemli” dedi.

Yazarlar, 140 okulda öğrencilerle buluştu

Malatya Fuarı’nı daha anlamlı kılan olayın, yazarların okullarda öğrencilerle buluşması olduğunu söyleyen Başkan Çakır, “Yazarlarımızın okullara gitmesi, öğrencilerimizle buluşması farkı ortaya koyuyor. Önceden 120 okul planlanmasına rağmen, yazarlarımız 140 okulu ziyaret ettiler. Çocuklarımızla, öğrencilerimizle sohbet ettiler. Aynı zamanda sivil tolum kuruluşlarımız çok ciddi etkinliklere ev sahipliği yaptılar. Yazarlarımızla 70 civarında söyleşi, panel ve sempozyum düzenlendi. Malatya dolu dolu bir hafta yaşadı.

Emeği geçenlere teşekkür

Fuar’ın özellikle çocuklarda okuma alışkanlığının artırılmasında çok önemli bir etki yarattığını kaydeden Çakır, 80 bin öğrencinin bu kapsamda fuarı ziyaret ettiğini söyledi. Fuarın düzenlenmesine katkı sağlayanlara teşekkür eden Çakır, “Bizlere büyük katlı sağlayan sayın valimize çok teşekkür ediyorum. Milli Eğitim müdürlüğümüzün ciddi katkıları oldu, onlara da teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşlarımız bütün yazarlarımızla ilgilenmeleri, programlara götürmeleri çok anlamlıydı. Değerli basın mensuplarımız, televizyonlarımız, gazetelerimiz ve bütün yayın organlarımız yaptıkları yayınlarla fuarımızın tanıtılmasında olumlu katkıları oldu, basındaki arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Organizasyonla yakından ilgilenen arkadaşlarımız ve Kültür AŞ. çalışanlarına da teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

Başkan Çakır, toplantıda ayrıca basın mensuplarından gelen soruları da yanıtladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 663
Bu Ay : 3147
Toplam : 3147

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom