Büyüyünce bir başka olacaklar

Büyükşehir Belediyesi, Yusuf Özal Caddesi, Fahri Kayahan, Kuyuönü, Kanalboyu, Çevre Yolu, Bentbaşı Mahallesi Okul Sokak, Ergenekon Köprü girişine ağaç dikti.

Büyüyünce bir başka olacaklar Malatya Haber

İlkbahar nedeniyle Malatya genelinde fidan ve çiçeklendirme çalışması yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, küçük fidanların yanı sıra 1500 dolayında ağaç dikti.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı tarafından başta çevre yolu olmak üzere Malatya’nın ana caddelerine büyük ağaçlar dikiliyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yusuf Özal Caddesi, Fahri Kayahan Bulvarı, Kuyuönü, Kanalboyu, Çevre Yolu, Bentbaşı Mahallesi Okul Sokak, Ergenekon Köprü girişine toplam 1496 adet ağaç dikti. Dikilen ağaçlarını küçük bir kısmı da ilçe merkezlerine dikildi.

Büyükşehir Belediyesi sadece çevre yolu güzergahına 600 dolayında ağaç dikti. Malatya’nın vitrini niteliğindeki çevreyoluna büyük ağaçlar diken Büyükşehir Belediyesi, 117 çınar, 128 manolya, 114 akçaağaç, 128 ıhlamur ve 100’ün üzerinde de muhtelif ağaçlar dikti.

Yol güzergâhında bulunan mevcut ağaçlara ağaç desteği de veren Büyükşehir Belediyesi’nin, zararlı böceklere karşı ağaç köklerini de boyayacağı belirtildi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 246
Bu Ay : 2449
Toplam : 2449

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom