Minibüsler halk otobüsüne dönüşüyor

Malatya’da son yıllarda yaşanan değişim dönüşüm hareketi, şehiriçi ulaşımda önemli bir yer tutan minibüslerde de yaşanmaya başladı.

Minibüsler halk otobüsüne dönüşüyor Malatya Haber

Daha önce kırsal ilçelerde taşımacılık yapan D4’leri J plakasına dönüştüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de şehir merkezinde toplu taşıma yapan minibüslerin Özel Halk Otobüsüne dönüştürülmesi projesini hayata geçirdi.

Projenin I. etabında ilk olarak Sanayi ve Hayvan Pazarı hattında çalışan minibüslerin yerine Özel Halk Otobüsü uygulaması başlatıldı.

23 adet Özel Halk Otobüsünün hizmete alınması nedeniyle 10 Mayıs Çarşamba günü bir tören düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Genel Sekreter Ercan Turan, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, şube müdürleri, şirket genel müdürleri, Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce ile hat sahipleri ve firma temsilcileri katıldı.

Çözüm bulamadığımız sorunu Başkan Çakır çözdü

Törende kısa bir teşekkür konuşması yapan Minibüsçüler Odası Başkanı Mesut İnce, 50 yıllık Sanayi Hayvan Pazarı hattının kullanılabilir ve işletilebilir olmadığını belirterek, yıllardır çözüm bulamadıkları bu sorunu Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın çözdüğünü söyledi.

Başkan Çakır’ın her zaman esnaflara destek olduğunu belirten İnce, “Öncelikle bizlere ve esnaflarımıza her zaman destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Her zaman kapısını esnafımıza açan, hiçbir zaman esnafımızı kapısından döndürmeyen, esnafımızın sorununu kendi sorunu gibi gören Büyükşehir Belediye Başkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin. Bizler şoför esnafı olarak her zaman Ahmet Başkanımızın yanındayız ve destekçisiyiz. Allah razı olsun. İnşallah bu dönüşüm milat olur ve devamı gelir. Tüm esnafımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 57
Bu Ay : 7180
Toplam : 11929

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom