Başkan Çakır, fuarı ziyaret etti

Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Çakır 6. Malatya Anadolu Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında yazar, okur ve yayınevlerini ziyaret etti.

Başkan Çakır, fuarı ziyaret etti Malatya Kültür-Sanat

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkanı H. Uğur Polat ve Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın ile birlikte 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarını ziyaret ederek, fuara katılan yazar, yayınevi ve ziyaretçilerle sohbet etti. Kitap Fuarı Dolu dolu geçiyor 6. Anadolu Kitap Fuarının bu yıl 15 Temmuz Şehitleri Anısına düzenlediklerini belirten Başkan Çakır, “Kitap fuarımız her geçen yıl daha da büyüyor. Bu yıl fuar alanımızı 11 bin metrekare olarak büyüttük. Ziyaret etmiş olduğumuz yayınevlerimizden ve yazarlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz. 6. Malatya Anadolu Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında ilimize farklı illerden ziyaretler gerçekleşiyor. Malatya’mız için önemli bir fuar, aynı zamanda çeşitli etkinliklerde düzenliyoruz. 120 yazarımız okullara giderek, okullarda kültürel etkinlik yapılıyor. Okullarda öğrenciler ile yazarlarımızı buluşturuyoruz. 70 Sivil toplum Kuruluşumuz Yazarlarımızla program gerçekleştiriyor. Söyleşi, konferans, imza etkinlikleri gerçekleşiyor. 15 Temmuz fotoğraf sergisi, resim sergisi, söyleşiler, tiyatro gösterileri, 15 Temmuz ruhuna uygun kahramanlık Türküleri söyleniyor. Kitap fuarımızı dolu dolu geçiyor. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çakır Yazarlarla Buluştu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır 6. Malatya Kitap ve Kültür Fuarı etkinlikleri kapsamında yazarlarla bir araya geldi.

Başkan Çakır; Birbirinden değerli bütün yazarlarımızı selamlıyor. Malatya’mıza hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Malatya’mızın için kitap fuarımız çok önemli, herkesin merakla beklediği ilgi duyduğu bir fuar. Yıl içerisinde 10’a yakın fuar düzenliyoruz. Kitap fuarımızı daha ayrı tutuyoruz. Daha çok önem veriyoruz. Kültürel olarak yaptığımız etkinlikler bizim için daha önemli ve birinci sırada yer almaktadır. Sizlerin katılımı bizler için çok anlamlı ve önemli, her zaman farklı etkinliklerde sizleri ağırlamak isteriz. Bizleri onurlandırdınız, katıldınız. Bütün konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum ” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 355
Bu Ay : 2839
Toplam : 2839

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom