6.Kitap fuarına günler kaldı

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı 5 Mayıs Cuma günü kapılarını açacak.

6.Kitap fuarına günler kaldı Malatya Kültür-Sanat

Akın: Kitap Fuarımız her geçen yıl büyüyor…

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; “Bu yıl 6. kez kapılarını açacak olan Malatya Kitap Fuarımız kısa zamanda büyük bir başarı sağladı. Türkiye’nin en önemli fuarları arasında adından söz ettiriyor. Ulusal ve uluslararası alanda büyümesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Kitap Fuarı 05 Mayıs günü kapılarını açacak

Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarının 05 Mayıs Cuma günü kitapseverlerle buluşacağını söyleyen Akın, Kitapseverler 05-14 Mayıs tarihleri arasında fuarımıza katılacak değerli yazarlarımızla ve yayınevlerimizle bir araya gelecek. “15 Temmuz şehitleri anısına” gerçekleştireceğimiz, 6. Kitap fuarımızın bu yıl onur konuğu Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Onursal Başkanı Mehmet Doğanolduğunı ifade etti.   

300 yazar katılacak

Akın, 6. Malatya Anadolu Kitap Kültür Fuarı etkinlikleri kapsamında 360 yayınevi, 300’den fazla yazarımızı Malatya’da ağırlayacağız. Farklı ülkelerden (Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tataristan, Mısır, Yunanistan, Filistin, Suriye ve Amerika ) yabancı yazarlarımızı da fuarda konuk edeceklerini söyledi. 

Kitap Fuarı 10 gün sürecek

Akın, Malatyalı hemşerilerimizin ve kitapseverlerinin bu yıl ki talep ve önerileri kitap fuarı süresinin uzaması noktasında olduğunu ve gelen talepleri dikkate alarak bu yıl fuar süresini 10 güne çıkardıklarını ve Kitap fuarının çeşitli söyleşilerle, kültürel ve sanatsal etkinliklerle dolu dolu geçeceğini söyledi.

120 Okulda öğrenci yazar buluşması gerçekleşecek

Fuar etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Darbe Süreci” fotoğraf yarışması, resim, müzik, tiyatro, bisiklet turuv.s. kültürel ve sanatsal etkinlere yer veriliyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da “Kumbaram Dolsun Benimde Bir Kitabım Olsun” projesi kapsamında 50 bin kumbara öğrencilere dağıtarak tasarruf bilinci oluşturmak ve biriktirdikleri paralarla kitap almalarını, okumayı sevmelerine katkı sunmak ve sevdikleri yazarlar ile buluşmaları amaçlandı. Kitap fuarı kapsamında Malatya’ya gelecek olan yazarların 120 okulda öğrencilerle buluşması da gerçekleşecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 657
Bu Ay : 3141
Toplam : 3141

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom