23 Nisan koltuk geleneği bu yılda devam etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında önemli makamları devralan çocuklar bu yılda geleneklerini sürdürerek, kentleri 1 günlüğüne yönettiler.

23 Nisan koltuk geleneği bu yılda devam etti Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamını, Şehit Hasan Öztürk İlk Okulu 3. sınıf öğrencilerinden Yasin Alper Türkmen’e teslim etti. Koltuk teslim törenine Öğretmen Hüseyin Dinçer ile çiçeği burnunda Belediye Başkanı Yasin Alper Türkmen’in ailesi de katıldı.

Başkan Türkmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile sohbet ederek, Malatya’ya yapılan hizmetler hakkında bilgiler aldı.

Koltuğu devralan Başkan Türkmen, Malatya’da yeşil alanların daha fazla artırılması başta olmak üzere, engellilerin hayatını kolaylaştıracak uygulamaların bir an önce hayata geçirilmesi için talimatlar verdi.

Evkur Malatyasporun Süper Lige çıkacağına inandığını, destek noktasında ailece Evkur Malatyasporun yanında olduğunu ifade eden Başkan Türkmen, “Mustafa Kemal Atatürk,  dünyada eşi benzeri olmayan bir bayramı bizlere armağan etmesinin gururunu yaşıyorum. Bugün ben bir günlüğüne de olsa Malatya’yı yönetme imkanı buldum. Büyükşehir Belediyemiz belediyecilik hizmetleri noktasında örnek bir belediye. Böyle bir şehirde yaşamak biz çocuklar için şanstır. Sosyal tesisleri, kültürel ve sportif etkinlikleri, çevreci ve yeşil alanların artırılması gibi birçok başlıkta Türkiye’ye örnek olacak projelere imza atıldığına inanıyorum. Geleceğin yetişkinleri olarak biz çocukların daha iyi yetişmesi adına okullarımıza belediye imkanları sağlanarak sportif tesislerin kazandırılması, gerekli kültür gezilerinin düzenlenmesini bekliyoruz. Son olarak okuduğum okulum için futbol, basketbol, voleybol sahaları istiyorum. Gerekli çevre düzenlemelerinin yapılması ben ve okul arkadaşlarımı mutlu edecek” dedi.

Geleceğin Türkiye’sinin çocuklara emanet olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Yasin Alper Türkmen gerçekten Malatya’ya çok duyarlı. Koltuğu devraldıktan sonra talep ettiği çalışmalar noktasında çok karalı bir şekilde çalışıyoruz. Bu anlamda çocuklarımızı da yanımızda görmek bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Evkur Malatyasporun süper lige çıkacağını ifade eden Başkan Çakır,  3 sınıf öğrencisi Yasin Alper Türkmen ve ailesini maça davet etti.

Ziyarette çiçeği burnunda Belediye Başkanı Yasin Alper Türkmen, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a çiçek takdim ederken, Başkan Çakır’da çeşitli hediyeler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 323
Bu Ay : 2807
Toplam : 2807

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom