Fırat bölgesine enerji yatırımı

FIRAT EDAŞ Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinde 2020 yılına kadar toplam 550 Milyon TLyatırımın gerçekleştirecek.

Fırat bölgesine enerji yatırımı Malatya Ekonomi

FIRAT EDAŞ BÖLGEYE2020 YILINAKADAR 550 MİLYON TL YATIRIM YAPACAK.

FIRAT EDAŞ Şirket Müdürlüğütarafından yapılan açıklamada; elektrik dağıtım hizmeti verilen Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinde 2020 yılına kadar toplam550 Milyon TLyatırımın gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

2020 yılına kadarplanlanmış olan yatırımların,bölgenin artan enerji ihtiyacını karşılayacak ve ülke ekonomisine önemli katma değer sağlayacak projeler kapsamında hayata geçirileceği ifade edilmiş olup gerçekleştirilecek yatırımlarlaelektrik hatlarının yer altına alınarak elektrik kesintilerinin azaltılması,yeni yerleşim alanlarında inşa edilen binaların elektrik ihtiyacının karşılanması, yolların aydınlatılması, tesislerin yeniden yapılandırılması, tüketicilere kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmetinin sağlanmasınınhedeflendiği bildirilmiştir.

FIRAT EDAŞ olarak Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinde 41 ilçe, 1737 köy ve 36.286 km2 alan içerisinde elektrik dağıtım hizmeti ve yatırımlarına yönelik çalışmaların sürdürüleceği ifade edilmiştir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 296
Bu Ay : 8192
Toplam : 12941

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom