Malatya yüzde yetmiş ile yakışanı yaptı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya'nın halk oylamasında yüzde yetmiş oranında destek vererek kendine yakışanı yapmıştır dedi.

Malatya yüzde yetmiş ile yakışanı yaptı Türkiye-Dünya

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, referandum sonuçlarına ilişkin konuştu. Bakan Tüfenkci, Malatya'nın halk oylamasında yüzde yetmiş oranında destek verdiğine dikkati çekerek, "Malatya her zaman olduğu gibi yine kendine yakışanı yapmıştır" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye'de demokrasinin kazandığını belirterek, "Yine demokrasi kazandı, istikrar kazandı, Türkiye kazandı. Bir daha koalisyonlar olmaması noktasında gayretlerimiz kazandı. Bunun için başta Malatyalı hemşehrilerim olmak üzere bütün Türkiye'ye teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"Referandum, güzel bir atmosferde gerçekleşti" diyen Bakan Tüfenkci, şöyle devam etti:

"Baktığımız zaman da Malatyalı hemşehrilerimiz her seçimde olduğu gibi yine çok ciddi bir destek verdi. 1 Kasım'a göre ise oylar artarak geldi. Buradan bütün Malatyalı hemşehrilerimize; oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Ama oy veren kardeşlerimizin bir 'evet'le Türkiye'nin kaderini  değiştirdiklerini bilmelerini isterim. Bu anlamıyla da gerçekten kendilerine teşekkür ediyoruz. Türkiye'de belki at başı bir seçim yaşadık ama Malatya'da açık ara önde bir seçimi tamaladık. Malatya her zaman olduğu gibi yine kendine yakışanı yaptı. Biz baktığımızda CHP'sinden Saadet Partisi'ne, HDP'sine ve diğer terör örgütlerinin bir takım sıkıntılı insanlarına kadar her kesimin karşımızda olduğunu gördük. Ama buna rağmen Malatya'da almış oldukları oy, yüzde 30'u geçmemiş oldu. Bu Malatya'da teşkilatının başarısı. Başta il başkanı olmak üzere tüm teşkilatımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz."

Bakan Tüfenkci, "Malatyalılar bir kez daha Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durdular. Böylelikle büyük Türkiye idealine güçlü bir destek verdiler. Bunun için bütün hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Türkiye'de bundan sonra ekonomi ağırlıklı ve uyum yasalarıyla ilgili düzenlemeler olacak. Ben sokaklara çıkan, kutlama yapan bütün hemşehrilerime bütün Türkiye'deki kardeşlerimize taşkınlığa mahal vermeden bu zaferi demokrasi şölenine çevirerek kutlamalarını yapmalarını ve AK Parti seçmenine yakışır bir olgunlukta bu kutlamayı sürdürmelerini rica ediyorum. Çünkü bir tatsızlığın olması veya yaralama, kaza gibi istemediğimiz durumların da bu demokrasi zaferine gölge düşürmesini istemiyoruz" şeklind konuştu.

CHP'nin itiraz söylemleriyle de ilgili konuşan Bakan Tüfenkci, "Yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali onlar şu veya bu şekliyle itiraz edebilirler. Önemli olan sandıkta çıkan netice. Yüzde 51 oy oranıyla ki daha fazla olabilir bu noktada demokrasiyi gereğini söylemiştir. Vatandaş gereğini söylemiştir. Sandık sonucu söylemiştir. İtirazla sandıkların değişeceğini zannetmiyorum. Karmaşık bir seçim değil. Evet ve hayır tercihlerinin yapıldığı bir seçim. Dolayısıyla itirazların çok bir anlamı yok. Önemli olan sokaktaki insanların ne dediği vatandaşımız da 15 Temmuz'a karşı cevabını  16 Nisan'da vermiş oldu ve demokrasi kazandı, millet kazandı" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 308
Bu Ay : 8204
Toplam : 12953

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom