Fuara giden süprizlerle dönüyor

Çiftçilerin yanı sıra apartman bahçelerinde tarımı özendirmek için vatandaşlara ücretsiz sebze fideleri ile mavi selvi dağıttı.

Fuara giden süprizlerle dönüyor Malatya Ekonomi

Büyükşehir Belediyesi ücretsiz sebze fidesi dağıttı

TARIM FUARI’NA ZİYARETÇİ AKINI

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş. tarafından organize edilen 11. Doğu ve Güneydoğu Tarım Teknolojileri, Makine Hayvancılık ve Gıda Fuarı adeta ziyaretçi akınına uğruyor.

Mişmişpark Fuar Alanı’nda açılan ve 16 Nisan Pazar gününe kadar açık kalacak olan fuara katılmak isteyen vatandaşlar için bazı ilçeler ile eski Belediye Meydanı’nda belediye otobüsleri kaldırılırken, fuarda tanıtım ve satışın yanı sıra birçok etkinlik de düzenleniyor.

Büyükşehir çiftçiyi desteklemeye devam ediyor

Kurulduğu günden bu yana çiftçilere yoğun destekler veren Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 11. Tarım Fuarı’nda da çiftçilere destek vermeye devam ediyor.

Çiftçilerin yanı sıra apartman bahçelerinde de tarımı özendirmeye çalışan Büyükşehir Belediyesi, Tarım Fuarı’nda vatandaşlara ücretsiz sebze fideleri ile mavi selvi dağıttı.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre, fuarda bulunan Büyükşehir Belediyesi standında vatandaşlara ücretsiz olarak; 5.400 adet domates, biber, salatalık ve patlıcan fidesi, 1.000 adet çilek fidesi, 4.320 adet menekşe fidesi ile 5.000 adet mavi selvi dağıtıldı.

Fuarda ayrıca; 3.000 adet çiftçi kayıt defteri, 10.000 adet bilgilendirici broşür, 3.000 adet kalem ile 2.000 adet de şapka vatandaşlara ücretsiz olarak verildi.

Vatandaş memnun

Açıldığı ilk günden itibaren büyük yoğunluk yaşanan 11. Tarım Fuarı’nı ziyaret eden vatandaşlar büyük memnuniyet yaşıyor. Tarım ile ilgili teknolojik gelişmelerin sergilendiği fuarda, ayrıca vatandaşlar bilgi alışverişinde de bulunuyorlar. Yöresel ürünlerin pazarlandığı standlarda da indirimli ve zengin çeşit doğal tarım ürünleri, vatandaşların hizmetine sunuluyor.

16 Nisan’da sona eriyor

12 Nisan Çarşamba günü açılan Tarım Fuarı, 16 Nisan Pazar günü sona erecek. Başta Malatya ve bölge illeri olmak üzere Türkiye’nin dörtbir yanında katılımcı ve ziyaretçilerin geldiği fuar, Türkiye’nin önemli tarım fuarlarından bir tanesi olma özelliği taşıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 510
Bu Ay : 8406
Toplam : 13155

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom