Birlik Vakfı Desteğini açıkladı

Bu referandumun yeni bir anayasanın öncüsü olması temennisi ile halkımızı "Evet" demeye çağırıyoruz.

Birlik Vakfı Desteğini açıkladı Türkiye-Dünya

Birlik Vakfı Malatya Şubesi Ramada otelde düzenlenen kahvaltılı proğram ile buluştular.

Vakfın yönetin ve üyeleri katıldığı toplantıya Gümrük Ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfençi, Malatya Milletvekiki Nurettin Yaşar, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti İl Başkanı hakan Kahtalı, İlçe belediye başkanları, İl müftüsü ve davetliler kadıldılar. 

Kuranı Kerim tilaveti ardından kürsüye çıkan Birlik Vakfı Şube Başkanı Sadi Ergül, Vakfın Çalışmaları hakkında bilgi verdi, kutlu doğum haftası nedeniyle Vakfın mesajını verdi ve ardından hafta sonu yapılacak seçim nedeniye bir konuşma yaparak sürece verilen desteği açıkladı.

Sadi Ergül yağtığı konuşmada;

"Birlik Vakfı, kuruluşu ve varlık sebebiyle, ülkemizin, İslam coğrafyasının, medeniyetimizin, dertleriyle dertlenen, sevinciyle mutluluk duyan idealist vatan evlatlarının bir araya geldiği bir sivil toplum kuruluşudur.

Vakıf bünyemizde görev alan büyüklerimizle, arkadaş ve kardeşlerimizin yanında aynı ideali paylaşan fertler olarak, aynı davanın neferi olma noktasında gönüldaşlık yaptığımız insanımızın dertleriyle dertlenip sevinciyle mesrur olan bir birliktelik ruhunu canlı tutmaktayız. Bu bağlamda, Birlik ve Dirlik için EVET programı çerçevesinde basın bildirimizi sizlere ve kamuoyuna ilan ediyoruz.

  Ülkemiz bugünlerde tarihinin dönüm noktalarından birini yaşamaktadır.

Tarihi büyük devletlerle dolu Milletimiz, İslam'ı kabulünden sonra Büyük Selçukluyu kurmuş, o yıkılınca Anadolu Selçukluyu, o yıkılınca Osmanlı'yı o da yıkılınca Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur.

 Bu devletlerin hepsi "aynı temeller" üzerinde yükselmiştir. Her ne kadar bilahare devletimiz bu yerli ve milli temellerden uzaklaştırılmaya çalışılmışsa da bu millet ruh kökünü oluşturan değerleri korumasını bilmiş ve son yıllarda, "Her yönü ile milli ve yerli olan yüksek siyasi Liderliğin" sevk ve idaresinde, büyük bir diriliş, kalkınma ve özüne dönüş hareketi başlatmıştır. Bu da ülkemizin "dâhili ve harici bedhahlarını" çılgına çevirmiştir.

Gerek Ülke içindeki statüko mensuplarının, gerek ülkeyi parçalamak için uğraşan hainlerin ve gerekse ülkemizi yıllardır "uydu ülke" olarak görmeye alışmış dış güçlerin, ülkemize ve ülkemizin siyası liderine hep birlikte saldırıya geçmesi bize Abdülhamit Han'a yapılanları hatırlatmaktadır. Hiç şüphe yok ki o günlerde asıl hedef, Devlet-i Ali Osman'ı bölüp parçalamaktı ve hainler sonunda bunu başarmışlardı.

 Bugün de asıl hedef Tayyip Erdoğan değil, kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışan ülkemiz ve milletimizdir.

15 Temmuz'daki şahlanışı ile Milletimiz bize, bu defa tarihin tekerrür etmeyeceği ümidini vermişse de tehlike geçmiş değildir. Avrupa Birliği Liderlerinin, Vatikan'da Papanın etrafında toplanarak, verdikleri fotoğraf Haçlı Birliğinin fotoğrafıdır ve Haçlı Seferlerinin devam ettiğinin Avrupa Birliği Ülkelerinin kendi gelecekleri ile ilgili olan İngiltere'nin Brexit Referandumuna göstermedikleri ilgi ve alakayı, Ülkemizin Anayasa Referandumuna göstermelerinin ve hep birlikte saldırıya geçmelerinin tek anlamı "post-modern haçlı seferlerinin" başlatılmış olmasıdır. Haçlılar yeni seferlerinin hedefine Erdoğan'ı koymuşlar, başına silah dayadıkları resmin altına "Erdoğan'ı öldür" diye yazma alçaklığını göstermekten de çekinmemişlerdir.

Milletimiz her bunalım döneminden sonra, kendini temsil edecek liderleri seçmesini bilmiş ancak iktidara getirdiği hükümetlerin muktedir olması statüko tarafından daima sınırlanmış ya da engellenmiştir.

 Cumhurbaşkanını doğrudan halkın seçmesi statükoyu zaten panikletmişti.  Bu anayasa değişikliği ile de Cumhuriyet'in başından beri çeşitli çatışma ve sorunlar üreten "iki başlılığa son verilmesi", liderini halkın doğrudan seçip değiştirebileceği bir sistemin gelecek olması, başımızın belası vesayet sisteminin de sona ereceği anlamına gelmektedir. Bu aynı zamanda, dış güçlerin, sermaye çevrelerinin, bölücü mihrakların etki alanının ortadan kalkması anlamına gelmektedir.

 Aynı şekilde, Duyun-u Umumiye ‘den beri devam eden ve İMF anlaşmalarına ve borçlanmalarına son verilmesi ile büyük ölçüde ortadan kaldırılan, dış ekonomik baskı ve yönlendirmelere bir daha boyun eğilmeyeceği anlamına da gelmektedir.

Bizler bütün bu gerçekleri gören Birlik vakfı Malatya şubesi olarak, bu Anayasa Referandumunun basit bir referandum olmadığını görüyor ve milletimizi de uyarmak istiyoruz.

Yapılacak değişikliklerin her biri ayrı ayrı önemlidir ve hepsine "Evet" diyoruz ama en önemli değişikliğin "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin" getirilmesi olduğuna inanıyoruz.

Anayasaları sadece darbecilerin değil, halkın da yapabileceğini görmek istiyor ve bu değişikliklerin, yeni bir Anayasa'nın öncüsü olması temennisi ile halkımızı "Evet" demeye çağırıyoruz." dedi.   

Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Birlik Vakfının misyonuna değinerek yapılan çalışmalardan dolayıteşekkür etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Ahmet Çakır yaptığı konuşmada yapılan toplantıya teşekkür ederek güçlü bir EVET desteğinin çıkması gerektiğini belirrti.

BAKAN TÜFENKCİ’DEN ‘OYLARINIZI KULLANIN’ ÇAĞRISI

Halk oylamasına iki gün kala oy kullanın çağrısında bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “16 Nisan’da eşinize, dostunuza oyunu kullanıp kullanmadığını sorun ve onları sandığa yönlendirin. Bir oy bile çok önemli, bir oyla milletin kaderini değiştirebilirsiniz” diye konuştu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Birlik Vakfı Malatya Şubesi’nin verdiği kahvaltı programında vakıf üyeleriyle bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin bir yol ayrımına girdiğini, bu yol ayrımında ülkenin istikametini belirlemede milletin mi yoksa vesayet odaklarının iradesinin mi hâkim olacağının belirleneceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ülkeye kazandıracaklarından bahseden Bakan Tüfenkci, “Türkiye’nin istikbali için, geçmişte bu milletin çektiklerini çocuklarımızın ve gençlerimizin çekmemesi için, enflasyonun, faizlerin, IMF baskısının, kumpasların, darbelerin bir daha yaşanmaması için elbette ki 16 Nisan’da ‘evet’ diyeceğiz”  dedi.  

BİR OY BİLE ÇOK ÖNEMLİ

Bakan Tüfenkci,  vatandaşlara oylarınızı kullanın çağrısında bulunarak “Ülkenin kaderini değiştireceğiniz bilinci içerisinde, 16 Nisan’da eşinize, dostunuza oyunu kullanıp kullanmadığını sorun ve onları sandığa yönlendirin. Bir oy bile çok önemli, bir oyla milletin kaderini değiştirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 513
Bu Ay : 4914
Toplam : 4914

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom