Resimlerle komşuluk

“Komşuluk Kültürü” projesi kapsamında ilkokul düzeyi resim yarışmasının ödül törenini gerçekleştirdi.

Resimlerle komşuluk Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi fuaye alanında düzenlenen ödül töreninde yarışmaya katılan 235 resimden 60 tanesinin sergilendiği program yoğun bir ilgiyle karşılandı.Yarışmaya katılan bütün öğrencilere üzerinde komşuluk temasının işlendiği kalemlik ve balon hediye edildi.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, “Malatya’da komşuluk kültürünü arttırmak, çocuklarımıza komşuluk kültürünü bırakmak ve kalemleriyle, boyalarıyla, sözleriyle bunu tattırmak için bir yarışma dizisi düzenledik ve bunlardan bir tanesi de resim yarışmasıydı.” dedi.

Büyükşehir Kent Konseyi olarak 2017 yılını “Komşuluk Yılı” ilan ettiklerini söyleyen Pektaş, “Bu yılki lokomotif projemiz olan komşuluğu çocukların kalemlerine yansıtarak daha da güzelleştirmek istedik. Malatya genelindeki çocuklarımızın resim kabiliyetlerini sergiye dönüştürmek amacıyla bu yarışmayı düzenledik.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yarışmaya gösterdikleri ilgiden dolayı yarışmacılara teşekkür ederek sözlerine başlayan değerlendirme kurulu üyesi Vehbi Kolçak, “Bizler kültür olarak, değer olarak, inanç olarak komşuluğa çok önem veririz. Büyükşehir Kent Konseyi yöneticileri de böyle bir konuyu dikkate alıp çocuklarımıza da aynı özveri ile komşuluğu yansıtabilme ve komşuluğu hissettirebilme adına böyle bir yarışma düzenlediler. Bundan dolayı Büyükşehir Kent Konseyi’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergiye katılan öğrenci velileri ve öğretmenler, günümüz çocuklarının duygularını artık resimlerle anlattığını ve bu sergide de duygu yüklü birçok resmin olduğunu belirterek, resim yarışmasını düzenleyen ve resimleri sergiye dönüştüren Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından resimleri değerlendiren değerlendirme kurulu üyelerine Büyükşehir Kent Konseyi Abdullah Pektaş tarafından plaket takdim edilirken, ilk 5’e giren öğrencilere de ödülleri takdim edildi. Genel sekreterlikten verilen bilgiye göre, resim sergisinin 12 Nisan Çarşamba gününe kadar açık kalacağı belirtildi.

Dereceye giren ilk 5 resim ise şöyle sıralandı:

  1. Şevval Zeynep Örüm. (Hidayet İlköğretim Okulu) (Tam Altın)
  2. Yusuf Öz. (Nihat Tecdelioğlu İlkokulu)(Yarım Altın)
  3. Ayşe Özarslan. (Hanımın Çiftliği Fatih İlkokulu)(Çeyrek Altın)
  4. Şevval Yener ( Fatih İlköğretim Okulu) (Mansiyon)
  5. Ayşe Rana Tekir ( Bostanbaşı İlköğretim Okulu)(Mansiyon)
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 162
Bu Ay : 2706
Toplam : 2706

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom