Kanalboyu yenileme çalışmaları hala devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kanalboyu ikinci kısımda proje çalışmalarına devam ediyor.

Kanalboyu yenileme çalışmaları hala devam ediyor Malatya Haber

Hürriyet Parkı ile Atatürk Kapalı Spor Salonunun bulunduğu 600 metrelik bölümde altyapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, üst yapı çalışmalarına ara vermeden başladı. Ağaçlandırma çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı caddede kaldırım ve aydınlatma çalışmaları ise devam ediyor. Kanalı 2 metreden 5 metre genişliğine çıkaran Büyükşehir Belediyesi, derinliği 2.5 metre olarak yapılan kanalın altına ise yağmur drenaj hatları döşedi.

Başkan Çakır’dan inceleme

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kanalboyunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, proje hakkında açıklamalarda bulundu. Geziye, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır gezi sırasında vatandaşlarla da sohbet edip proje ile ilgili fikir alışverişinde bulunurken, işçilere de tatlı ikramında bulundu.

Malatya’ya yakışır hale getirmeye çalışıyoruz

Kanal boyunu Malatya’ya yakışır bir hale getirmeye çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, düzenleme çalışmalarının bitmesiyle kanal boyunun çok canlı ve güzel bir hale geleceğini söyledi.

200 civarında ağaç dikilecek

Kanal boyunda ağaçlandırma çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını ifade eden Başkan Çakır, “Burada toplamda 200 civarında ağaç dikeceğiz. Ağaçların boyutlarını büyük tuttuk. Daha çok ıhlamur diktik, aralarında likstrüm türü de bulunuyor. Şuan kanal içerisinde bir takım çalışmalar ile aydınlatma ve kaldırım çalışması yapılıyor.

Yolumuzda doğal taş malzemesi kullanacağız. Daha önce anıt kavşağına köprülü menfez yaptık. Kapalı Spor salonumuzun önünde ikinci köprü menfez çalışması ise devam ediyor. Haziran ayının ortalarına doğru buradaki bütün çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte buradaki bütünlüğü sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 755
Bu Ay : 2073
Toplam : 2073

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom