Bu salonda onlarca engelli yararlanıyor

Malatya Engelliler Spor merkezine konulan değişik fonksiyonlara sahip 21 spor aleti ile hem spor yapıyor hemde maçlara hazırlanıyorlar.

Bu salonda onlarca engelli yararlanıyor Malatya Spor

Malatya’da spora ve sporcuya en büyük desteği sunan Malatya Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara da sportif anlamda önemli destekler sunuyor.

Gerek tesis, gerek malzeme ve gerekse de alet yönünden sporcunun en büyük destekçisi olan Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl Şeyhbayram mahallesinde hizmete sunduğu Engelliler Spor Merkezi’nde engellilere spor yapma imkânı sunuyor.

Spor merkezine yerleştirilen değişik fonksiyonlara sahip 21 spor aleti sayesinde engelliler günlük spor yapma imkânına kavuşurken, ayrıca şampiyonalara da bu merkezde hazırlanıyor.

Verilen bilgilere göre, 8-9 Nisan tarihleri arasında Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenecek olan Atletizm Şampiyonası için 6 engelli sporcunun Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Merkezi’nde hazırlandığı belirtildi. Şampiyonaya sıkı bir şekilde hazırlanan engelliler, spor merkezi bahçesindeki alanda cirit, gülle, disk ve koşu dallarında antrenman yapıyorlar.

100 dolayında engelli vatandaşımız faydalanıyor

Şampiyonaya katılacak olan sporculara başarılar dileyen Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu, bütün engelli vatandaşları Engelliler Spor Merkezi’nde spor yapmaya davet etti. Kesriklioğlu; “Şu an bu merkezimizden 100 civarında engelli vatandaşımıza ve ailelerine hizmet veriyoruz. Bunların içerisinde 6 sporcumuz, Antalya’da düzenlenecek Atletizm Şampiyonasına uzman hocalarımız eşliğinde hazırlanıyorlar. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

Özel bir merkez

Büyükşehir Belediyesi Engelliler Spor Merkezi’nde verilen hizmet, engelli vatandaşları da memnun ediyor. Merkezde düzenli olarak spor yapan İsmet Bayram isimli vatandaş, “Birçok şehir gezdim. Böylesine özel bir merkeze rastlamadım. Çok güzel bir hizmet veriliyor. Ben de çok yararlandım. Bedensel engelim var. Fitness aletleriyle yaptığım sporun bana çok faydası oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm yetkililere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 684
Bu Ay : 1419
Toplam : 1419

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom