Malatya'ya 70Milyon TL’lik yatırım yapılacak.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programının 1. Çağrı döneminde destekleyeceği projeleri belirledi.

Malatya'ya 70Milyon TL’lik yatırım yapılacak. Malatya Ekonomi

IPARD II KAPSAMINDA DESTEK ALACAK OLAN PROJELER AÇIKLANDI

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliğinin aday ve potansiyel aday ülkeler için oluşturduğu Katılım Öncesi Yardım Aracı kapsamında yatırımcılara farklı sektörlerde hibe sağlamaktadır. 2011 yılından bu yana Kırsal Kalkınma Programı (IPARD I) kapsamında yatırımcıları hibe ile buluşturan TKDK, IPARD II Programının 1. Çağrı döneminde destekleyeceği projeleri belirledi.

TKDK’NIN MALATYA’DA DESTEK OLACAĞI PROJELER

69 TESİS TKDK HİBELERİYLE KURULACAK

Bu tesisler ile Malatya’ya yaklaşık 70Milyon TL’lik yatırım yapılacak.

Bu tesislere 46,4 Milyon TL hibe sağlanacak.

Destek sağlanacak 69 tesisin sektör bazında dağılımı;

Süt hayvancılığına yönelik 4 ahır yatırımına 4,63 Milyon TL hibe desteği sağlanacak. Bu tesisler toplamda 6,55 Milyon TL’lik yatırımlar olacak.

Et hayvancılığına yönelik 28 ahır yatırımı TKDK tarafından desteklenecek. Bu işletmelerin alacakları hibe tutarı 26,3 Milyon TL olacak ve Malatya’ya 38,55 Milyon TL’lik yatırımlar olarak katkı sağlayacaklar.

5 tavuk kümesinin yapımına destek olunacak. Bunların hibe tutarları 4,6 Milyon TL olacak ve yatırım tutarı 6,55 milyon TL olacak.

Soğuk hava deposu yatırımları desteklenecek. 3 adet modern soğuk hava deposu yatırımına 4,56 Milyon TL hibe sağlanacak, bu yatırımların Malatya’ya ve kayısı sektörüne katkısı 9,13 Milyon TL.

Bitkisel üretim yapacak olan çiftçilerimizin 7 projesine 163 Bin TL katkı sağlanacak. Bunların yatırım tutarı 251 Bin TL.

14 arıcımıza ekipman desteği sağlanacak. Bir arıcımızın bal ve arıcılık ürünleri paketleme tesisine destek sunulacak. Toplamda 1,36 Milyon TL’lik yatırımın 881 Bin TL’sini TKDK karşılayacak.

2 yerel ürün işletmemizin 2,20 Milyon TL’lik yatırımının 1,43 Milyon TL’lik kısmını TKDK hibeleri finanse edecek.

2 kırsal turizm yatırımının 2,27 Milyon TL’lik yatırımının 1,47 Milyon TL’lik kısmı TKDK hibesi olacak.

Su ürünleri yetiştiriciliği yapacak bir işletmenin 1,6 Milyon TL’lik yatırımına TKDK 1,04 Milyon TL hibe desteği sunacak.

Yenilenebilir enerji üretecek olan 2 işletmenin 1,88 Milyon TL’lik yatırımının 1,22 Milyon TL’lik kısmı TKDK hibe fonlarından karşılanacak.

69 projenin Malatya ekonomisine katkısı 70 Milyon TL’lik sabit yatırım olacak. İlimizin ekonomik aktivitesine önemli bir girdi sağlayacak olan TKDK hibeleri aynı zamanda Avrupa standartlarında, modern tesislerin oluşmasına da katkı sağlayacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 315
Bu Ay : 8211
Toplam : 12960

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom