Komşuluğun en güzel örnekleri komşuluk ziyaretleri

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi “Komşuluk Kültürü” projesi kapsamında komşuluk ilişkilerini geliştirmek amacıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Komşuluğun en güzel örnekleri komşuluk ziyaretleri Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi “Komşuluk Kültürü” projesi kapsamında komşuluk ilişkilerini geliştirmek, komşuluğun aktif olarak yaşandığı bölgeleri örnek göstermek ve diğer bölgeleri komşuluğa teşvik etmek amacıyla Tecde Mahallesinde yer alan bir apartmanda yaşanan komşuluk ilişkisine misafir oldu.

Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit’in katkısıyla oluşturulan komşuluk ilişkilerinde apartmanda ikamet eden aileler 15 gün aralıklarla bir komşusunda erkeğiyle, kadınıyla ve çocuklarıyla toplanarak yemekler yiyip, sohbet edip komşuluğu ayakta tutmaya çalışıyorlar.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, “Komşuluk toplumumuzun en önemli değerlerinden bir tanesi fakat hızlı bir şekilde kaybediyoruz. Kent Konseyi olarak 2017 yılı içerisine insanların kaybettiği ve herkesin hüznünü yaşadığı bir konu ile girmek istedik ve komşuluk projesini başlattık” dedi.

Pektaş, apartmanda yaşanan komşuluk ilişkilerinin diğer bütün mahallelere örnek olması gerektiğini vurgulayarak, davetten dolayı apartman sakinlerine teşekkür etti.

Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, “Malatya Büyükşehir Kent Konseyi kaybolan değerlerimizden biri olan komşuluk kültürünü canlandırmak adına “Komluk Kültürü” projesini başlattı. Yoğun gündemlerimiz arasında unutmaya yüz tuttuğumuz ve birçok kesiminde unuttuğu komşuluk kültürünü yeniden canlandırmak adına yapılan mücadeleyi ve saha çalışmalarını takdir ediyoruz” dedi.

Komşularımızla Bir Araya Gelerek “Biz” Olduk

Bazı binalarda oturanların birbirlerine selam bile vermediklerini ifade eden apartman sakinleri, “Çağımızda dikey yapılaşma ile birlikte bireylerin birbirlerinden koptuğunu ve yalnızlaştığını gördükçe bu kültürün oturması gerektiğini düşündük ve komşularımızla bazı şeylerden fedakârlık ederek bir araya geldik ve biz olduk” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 427
Bu Ay : 3071
Toplam : 3071

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom