Evliliği sarsan yanlışlar ve çözüm yolları

Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi organizasyonunda düzenlenen mahalle bazlı konferanslar hız kesmeden devam ediyor.

Evliliği sarsan yanlışlar ve çözüm yolları Malatya Eğitim

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi organizasyonunda düzenlenen mahalle bazlı konferanslar hız kesmeden devam ediyor.

Şahnahan mahallesinde düzenlenen programda mahalle sakinlerine Aile Uzmanı-Sosyolog Zehra Sönmez tarafından “Evliliği Sarsan Yanlışlar” konusu anlatıldı.

Ailenin vazgeçilmez üç yapısı olduğunu ve bunların yuva, erkek ve kadın olduğunu belirten Zehra Sönmez, her canlının bir yuvası olduğunu ve bu yuvanın dört tarafı duvarlarla çevrili bir alan olmadığını, eşlerimiz ve çocuklarımızla beraber mutlu huzurlu bir şekilde yaşadığımız evlerin yuvamız olduğunu söyledi.

Sönmez, “Evi paylaşmak hayatı paylaşmak anlamına gelmiyor. Evlerimizde karşılıklı duygu alış verişinde bulunmazsak sadece bedenen birlikte olma yoluna girmiş oluruz. Yani eşimizle sevincimizi veya duygumuzu paylaşamıyorsak belli bir süre sonra boşanmalar meydana geliyor” dedi.

Aileyi zayıflatan iç etkenlerden bahseden Sönmez, bu etkenlerin; bilgisizlik, saygısızlık, sevgisizlik, yersiz kıskançlık, şiddet, iletişimsizlik olduğunu dile getirdi. Sönmez, “Bu tür etkenleri en aza indirebilmek için eşler arasındaki iletişime çok dikkat etmeliyiz. Eşler birbirlerine güler yüzlü olmalı, işten geldikten sonra dinlenmelerine izin verilmeli ve daha sonra tatlı bir dille sıkıntılar karşılıkla olarak çözülmeli” dedi.

Program sonunda mahalle sakinleri Aile Uzmanı-Sosyolog Zehra Sönmez’e kendi ailelerinde yaşadıkları sorunları dile getirerek, çözüm yolları noktasında bilgi aldılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 711
Bu Ay : 2029
Toplam : 2029

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom