BİMYAD Vali Toprak'ı Ziyaret Etti

Bimyad Başkanı Apohan, "Habercilik, dergicilik,mecmua, radyo,televizyon ve internet haber sitelerinin tamamı habercidir.

BİMYAD Vali Toprak'ı Ziyaret Etti Malatya Haber

BİMYAD (Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği) Genel Başkanı Selaim Apohan ve Yönetim kurulu,Malatya Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

İnternet haberciliğinin sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunulan ziyarette, Bimyad Başkanı Apohan," Bizleri kabülünüzden dolayı teşekkür ediyoruz.  Bimyad 2015 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bundan 6 ay önce olağanüstü genel kurula giderek, yola yeni yol arkadaşlarımızla birlikte devam  ediyoruz.Bimyad olarak yüz yılımızın çağdaş teknolojisinde,aktif rol alan inetrnet medyacılığının öncülüğünü yapan bir derneğiz.Bildiğiniz üzere Dünya'da ve ülkemizde yaygın olarak kullanılan internet, beraberinde pek çok yenilik getirmiş olup, İnternet medyacılığınında bu yeniliklerden birisi olduğunu vurgulam isterim.Basın ve Yayıncılık yeni bir sektör olmamasına rağmen, internet medyacılığının henüz kendini tam olarak kabullendirememiş olduğunu görmekteyiz" dedi.

Haberciliğin sadece gazetecilikle sınırlandırılmaması gerektiğini savunan Bimyad Başkanı Apohan, "Habercilik, dergicilik,mecmua, radyo,televizyon ve internet haber sitelerinin tamamı  habercidir."ifadelerini kullandı.

Malatya Valisi Mustafa Toprak'ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bimyad'ın Genel merkezin Malatya'da olması sevindiricidir. İnternet Medyası şu an itibariyle, bir yasa boşluğu olduğunu, bunu kanun çıktığı zaman daha rahat konuşabileceklerini açıkladı. Herhangi bir kuruma veya dernek adı altında toplanması gerektiğini de belirten Vali Toprak, "İnternet medyası varolması gerekir. Ama internet medyasının vergi levhasına  sahip olabileceği yasal bir düzenlemenin getirilmesi  sonrası, yasal kimliğe kavuşulması gerekmektedir. Bu bağlamda fazlasıyla  açılan internet haber sitelerinin sizlerin sayesinde ve hükümetimizin çalışmaları sayesinde daha iyi bir konuma geleceğine inanmaktayım" dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 313
Bu Ay : 2797
Toplam : 2797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom