Özal Tıp bir ilki daha gerçekleştirdi

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde Koah Tedavi Merkezi açıldı. OAH’adair tüm tanı ve tedavi çalışmaları bir ünite çatısı altında toplanıyor.

Özal Tıp bir ilki daha gerçekleştirdi Malatya Yaşam-Sağlık

Türkiye’nin İlk ve Tek Koah Tedavi Merkezi Malatya’da Açıldı.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Koah Tedavi Merkezi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Üyesi Doç. Dr. Gazi GÜLBAŞ ve Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. M. Reha ÇELİK yönetiminde açıldı.

Doç. Dr. Gülbaş tarafından yapılan açıklamada ; KOAH dünya genelinde ve özellikle gelişmekte olan ülkeler için önemli bir sağlık sorunudur. Özellikle 40 yaşın üzerinde kişilerin % 20’sinde görülür. Bu kadar sık görülen önemli bir sağlık sorunu olmasına rağmen,  hastalar tarafından zor fark edilen, tanısı zor konulan bir hastalıktır.

Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalımız bünyesinde 2 yılı aşkın süredir hastalarımıza KOAH polikliniği hizmeti verilmektedir. Bu tarihten itibaren Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı ile ortaklaşa endoskopik hacim küçültücü işlem (sarmal tedavisi) uygulanmaktadır. Yine seçilmiş hastalara Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı tarafından cerrahi tedavi uygulanmaktadır. Merkezimizde akciğer nakli dışında her türlü tıbbi ve cerrahi tedavi verilmektedir.

Doç Dr. ÇELİK ise ; “KOAH Tedavi Merkezimiz, hastalarımıza daha nitelikli hizmet verebilmek için KOAH’adair tüm tanı ve tedavi çalışmalarını bir ünite çatısı altında toplamaktadır. Aynı zamanda KOAH hakkında farkındalık oluşturmayı, hasta ve yakınlarını bilgilendirmeyi, risk altındaki bireyleri bilinçlendirmeyi amaçlamaktayız” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 217
Bu Ay : 3190
Toplam : 3190

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom