Bakan Faruk Özlü Malatya'da

Bir dizi ziyaretler de bulunmak üzere Malatya’ya gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Malatya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Bakan Faruk Özlü Malatya'da Malatya Siyaset

Ziyarete Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Ak Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, AK Parti il başkanı Hakan Kahtalı, Emniyet Müdürü Ömer Urhal ile kalabalık bir topluluk katıldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye Malatya’nın sorunları ile ilgili bazı bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın hızlı gelişen bir kent olduğunu, Büyükşehir Belediyesi olarak planlı büyümeyi sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Malatya’nın yeniden yapılanması için bazı plan ve proje çalışmaları yürüttüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Buğday pazarı, ayakkabıcılar pazarı, hurdacılar, mermerciler, keresteciler, mobilyacılar sitesi ile şehir içinde kalan sanayi sitelerinin şehir dışına taşıyarak düzenli hizmet verebilmelerini sağlamaya çalışıyoruz.  Bunun için en uygun alan ordumuzun kullanmadığı Altay Kışlasıdır. Verimsiz 3–4 bin hektarlık bu alana saydığımız bu siteleri taşımak istiyoruz. Bu orta ölçekli sanayi gruplarının da gelişimini hızlandıracak. Bir diğer projemiz ise lisanslı kayısı depoculuk projemiz, Malatya’mız kültür-sanat, sanayi şehri olduğu gibi aynı zamanda bir tarım kentidir. Bu toprakların yetiştirdiği en güzel ürünlerden biride dünyaca ünlü kayısısıdır. Kayısının hak ettiği değeri bulması için bizde elimizden geleni yapıyoruz. Malatya’ya kurmak istediğimiz bilim merkezi projemiz ise çocuklarımız ve gençlerimize büyük katkı sağlayacak” dedi.

Malatya’nın bir cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise yaptığı hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti.

Ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye kayısı, kayısı kristali ve halı hediye etti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 666
Bu Ay : 6750
Toplam : 6750

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom