Büyükşehire 20 milyonluk katkı

2016 yılında 923 kilometre yol asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi yerinde üretim yaparak Büyükşehir Belediyesi bütçesine 20 milyon 562 bin TL katkı sağladı.

Büyükşehire 20 milyonluk katkı Malatya Ekonomi

İlçelere taş ocağı ve asfalt tesisleri

Yapılacak olan yol çalışmalarını sahada planlı olarak uygulayan, bölge bölge ihtiyaç duyulan çalışmaları yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, her ilçede kurduğu taş ocakları ve asfalt tesisleriyle hem üretiyor hem de Büyükşehir Belediye bütçesine tasarruf sağlıyor.

Seyyar konkasörler

2016 yılı içerisinde yol çalışmalarında kullanılmak üzere 818 bin ton agrega malzeme üretimi yapıldı. Kullanılan malzemenin 260 bin tonu seyyar konkasörler tarafından üretildi. Sabit ve seyyar mobil asfalt plentlerinde ise 2016 yılı içerisinde 326 bin ton asfalt üretimi yapıldı. Bunun 32 bin tonunu seyyar asfalt plentleri üretti.

Yerinde üretim yaparak, yakıt, nakliye giderleri başta olmak üzere birçok kalemde toplam 20 milyon 562 bin Türk Lirası tasarruf sağlayan Büyükşehir Belediyesi, kaliteli malzeme üreterek, yolların daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra zamandan da tasarruf ediyor.

Toplam 20.5 milyon lira tasarruf

Büyükşehir Belediyesi mobil konkasörlerden 2 milyon 840 bin lira, mobil asfalt plentlerinden 1 milyon 930 bin lira, büz fabrikasından 791 bin lira, taş ocakları ve sabit şantiyeler başta olmak üzere ihaleye çıkmadan Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanları ile yaptığı çalışmalarla da 15 milyon lira olmak üzere toplamda 20.5 milyon lira tasarruf sağladı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 815
Bu Ay : 6899
Toplam : 6899

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom