Meclis Toplantısı öğrenciler eşliğinde yapıldı

İnönü Üniversitesi Battalgazi Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Programı öğrencileri, Öğretim Elemanı Niyazi Doğan ile birlikte Ahmet Çakır’ı ziyaret ettiler

Meclis Toplantısı öğrenciler eşliğinde yapıldı Malatya Eğitim

Meclisin çalışma sistemini öğrencilerimize gösterdik

Yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden Öğretim Elemanı Niyazi Doğan, müfredat kapsamında yerel yönetimlere ilişkin her konuda öğrencilere teorik bilgiler aktardıklarını söyledi. Doğan, “Yerel Yönetimler konusunda geniş bir ders yelpazemiz var. Teorikte okulda görmüş olduğumuz derslerin pratikte nasıl uygulandığını görmek amacıyla zaman zaman öğrencilerimizle birlikte yerel yönetimleri ziyaret ediyoruz. Öğrencilerimizle birlikte Büyükşehir Belediye Meclis toplantısına katılarak, meclisin işleyişini öğrencilerimize göstermek istedik. Belediye Meclisi hem denetim, hemde karar organı.  Bu karar organında karar alma süreci nasıl işliyor, Meclis Üyeleri karar alma sürecine nasıl katılıyor, gündem maddeleri nasıl görüşülüyor, Başkanlık Divanı nasıl işliyor, Sayın Başkan bu konuda nasıl bir çalışma içerisinde, Belediye Meclisi bir bütün olarak nasıl bir işleyiş mekanizması üretiyor? Bunu öğrencilerimizin yerinde görmeleri gerektiğini düşündük. Verimli bir süreç olduğu inancındayım.

Bu ziyaretimizde bizlere yardımcı olan ve bizleri ağırlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Niyazi Doğan ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı, ‘Yerel Yönetimlerin Güncel Sorunları’ üzerine bir konuşma yapmak üzere Battalgazi Meslek Yüksek Okulu’na davet etti.

Çakır: GençleriBelediyemizde görmek bizleri mutlu etti

Yerel Yönetimler Programı öğrencileriniBüyükşehir Belediyesi’nde ağırlamanın kendilerini son derece memnun ettiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, öğrencilerin okulda aldıkları eğitimleri, Meclis Toplantısı’nı izleyerek pekiştirmelerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Başkan Çakır, “Gelecekte yönetimleri devredeceğimiz gençlerimizin, çocuklarımızın çok daha kabiliyetli, yetenekli ve donanımlı olmaları ülkemizin geleceği adına bizlere ümit veriyor. Gençlerimizin buraya geldiklerinde farklı bir gözlem içerisinde olduklarını tahmin ediyorum. Gençlerimize bu ziyaretin çok katkısı olduğuna inanıyorum. Gençlerimize, belediyecilikle ilgili, uygulamalarımızla ilgili her türlü katkıyı sunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

Ziyaret sonrasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 777
Bu Ay : 6861
Toplam : 6861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom