Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasadaki Değişiklikler

Büyükşehir Belediyesi ulusal Sempozyumu Cuma günü başlıyor.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasadaki Değişiklikler Malatya Eğitim

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Türkiye’nin en yoğun gündemlerinden biri olan Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasadaki Değişiklikler ile ilgili olarak düzenlenecek sempozyum 3 Mart Cuma günü başlıyor.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin siyasi, sosyolojik, tarihi ve hukuki açılardan ele alınacağı “Gençlerin Gözüyle Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasadaki Değişiklikler” konulu ulusal sempozyum, Anemon Otel’de yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre; 3 Mart Cuma günü başlayıp 4 Mart Cumartesi günü sona erecek olan sempozyuma, 81 ilden 500 genç katılacak.

3 Mart Cuma günü saat 09.30’da başlayacak olan Sempozyumun açılış konuşmalarının ardından 5 oturum ile programa devam edilecek. İlk gün düzenlenecek I. Oturumda; “Türkiye’de Sistemin Reformuna İlişkin Tartışmalar ve Türkiye’de Niçin Yönetim Sistemi Değişikliğine İhtiyaç Var?”, II. Oturumda “Anayasa Değişikliğinin Politik Hukuk Yaklaşımları/Felsefesi, Niteliği, Özellikleri ve Temel Yaklaşımlar”, III. Oturumunda “Anayasa Değişikliğinin Pozitif Hukuk İçeriği; Hükümet Modeli Hükümleri, Diğer Hükümler”, IV. Oturumunda “Cumhurbaşkanlığı Sistemi Çerçevesinde Kuvvetler İlişkisi ve Kuvvetler Ayrılığına İlişkin Esaslar” konuları ele alınacak.

4 Mart Cumartesi günü düzenlenecek olan V. Oturumda da “Uluslararası İlişkiler Açısından Anayasal Değişimin Önemi” konuları hakkında değerlendirmeler yapılacak.

Program akışı ise;

B

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 293
Bu Ay : 11844
Toplam : 11845

Son Eklenen Firmalar

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI

Ay Nakliyat

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: Medya İnternet