2016 yılında 113 bin denetim yapıldı

Büyükşehir Zabıtası, halkın huzur ve refahı için 24 saat görev yapıyor.

2016 yılında 113 bin denetim yapıldı Malatya Haber

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, halkın huzur ve refahını sağlamak amacıyla günün 24 saati görev yapıyor. 2016 yılında yoğun bir mesai harcayan Büyükşehir Zabıtası, başta zabıta hizmetleri olmak üzere hafriyat ve trafik denetimleri gibi alanlarda toplam 112 bin 738 denetim yaptı.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri her zaman olduğu gibi 2016 yılında da halkın refah ve huzuru için 24 saat esasına göre faaliyet gösterdi. Başta, gıda, kaldırım, işyeri gibi zabıta hizmetleri ile ilgili kontroller olmak üzere, trafik ve hafriyat denetimleri de yapan Büyükşehir Zabıtası, geçtiğimiz yıl toplamda 112 bin 738 denetim yaptı. Bu denetimler sırasında kurallara uymayanlara 6 bin 193 tespit tutanağı tanzim edilirken, 2 bin 732 adet de ihtar tutanağı düzenlendi.

Dilencilere karşı etkin mücadele

Rutin denetimlerin yanı sıra gıda, ölçü/ayar ve dilenciler gibi hassas alanlarda sıkı denetimler yapan Zabıta ekipleri, 2016 yılında 2.344 adet balıkçı, okul kantini, fırın ve unlu mamül satan işyeri denetledi. Merkezin yanı sıra kırsal ilçelerde de ölçü ve tartı aletlerinin kontrol ve muayenelerini yapan ekipler, yıl içerisinde dilencilere karşı da önemli denetimler gerçekleştirdi.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile müşterek kurulan Mobil Huzur ve Denetim Ekibi, halkın duygularını sömürerek kazanç elde etmeye çalışan dilencilere karşı 1802 denetim gerçekleştirdi. Bu denetimler sonucunda dilencilik yapan 766 vatandaşa müdahale edilirken, 2017 yılında bu alanda daha yoğun ve etkili denetimler gerçekleştirileceği kaydedildi.

Vatandaşlardan kurallara uymaları istendi

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerinin halkın huzur ve refahının yanı sıra sağlığının korunması için kanunlar çerçevesinde kontrol ve denetimlerine devam edeceği belirtilerek, mağduriyet yaşanmaması için esnaf ve vatandaşların kurallara uymaları istendi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 294
Bu Ay : 8190
Toplam : 12939

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom