Gemi sevk ve idare sınavı yapılacak

Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli seyahat için çalışmalarını sürdürüyor.

Gemi sevk ve idare sınavı yapılacak Malatya Eğitim

Büyükşehir statüsü ile birlikte iç sulardan da sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde İç Sular Taşıma ve Kontrol Şube Müdürlüğü kurarak, bu alandaki çalışmalarını resmileştiren Büyükşehir Belediyesi, 35 metre ve 50 grostona kadar olan gemileri kullanabilmek için Gemi Sevk ve İdare Sınavı açıyor.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Mersin Liman Başkanlığı ile birlikte önce eğitim verecek, ardından da Gemi Sevk ve İdare Sınavı yapacak. Verilecek olan eğitimin ardından yapılacak olan sınavda başarı gösteren kursiyerler, iç sularda 35 metre ve 50 grostona kadar her türlü su taşıtını kullanabilecek.

Başvuru şartları

Gemi Sevk ve İdare Sınavına girmek isteyen 18 yaşını doldurmuş vatandaşların; sınav dilekçesi, kimlik fotokopisi, öğrenim belgesi, sağlık raporu ve 8 adet fotoğrafla birlikte Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı İç Sular Taşıma ve Kontrol şube Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor.

Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan Gemi Sevk ve İdare Sınavı ile ilgili geniş ve ayrıntılı bilgilerin ilgili müdürlüğe bizzat gelerek ya da 377 13 43 / 377 13 67 nolu telefonlardan alınabileceği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 324
Bu Ay : 2808
Toplam : 2808

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom