Hayatımızın ilacı sabırdır

Şahnahan mahalle sakinlerine “Aile de Sabır” konulu konferans verildi.

Hayatımızın ilacı sabırdır Malatya Eğitim

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi Şahnahan mahalle sakinleri ile bir araya geldiği, konferansta “Aile de Sabır” konusu anlatıldı.

Aile Uzmanı-Sosyolog Elif Şengönül, “Aile içerisinde anneler genelde sabır taşı olarak görülmektedir. Fakat bazen aile içerisinde de sabır sınırlarının taştığını görüyoruz” dedi. Şengönül, sabrın hayatın ilacı olduğunu, fakat “sabrında bir sınırı var” cümlesi ile de sabrın bittiğini ifade etti.

Evliliklerde çiftlerin sorunları çözemedikleri zamanlarda başka yerlere yöneldiklerini söyleyen Şengönül, bu durumlarda aile içerisinde görev ve sorumlulukların çok iyi belirlenmesi gerektiğini ve sorumluluğun sadece bir kişi üzerine verilmemesini aksi halde zamanla o kişide bıkkınlık ve sabırsızlığın başlayacağını belirtti.

Şengönül, “Genelde kadınlar sorunları dile getirirken beden dilini ve duygusal yönünü kullanıyolar. Bunun erkek tarafından hemen algılanması bekleniyor. Böyle bir durum zamanla aile içerisinde ilgisizliğe neden oluyor. Ama en önemli nokta sıkıntı olduğu düşünülen şeylerin paylaşılması. Tek taraflı bir paylaşımda bir tarafın sürekli alttan alması ve evin bütün yükünü sırtlaması o kişide stresin artmasına neden olur” dedi.

Şengönül, aile içerisinde bazı şeylerin aynı doğrultu da ilerlemesi için sabretmek gerektiği ve özellikle evliliklerde eşlerin birbirlerini tanıma dönemlerinde sabrı ön planda tutmaları gerektiğini söyledi.

Katılımcılar konu ile alakalı çeşitli sorunlarını dile getirerek Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliğine ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi’ne teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 343
Bu Ay : 2827
Toplam : 2827

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom