Yağmursuyu altyapısına 20.1 milyon yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağmursuyu hattı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yağmursuyu altyapısına 20.1 milyon yatırım Malatya Ekonomi

Çalışmalar kapsamında devam eden ve yeni biten yağmursuyu yatırımlarının toplam metrajı 85 km olup maliyeti 20.1 Milyon TL’dir.

Fırat Mah. Muhtarı Remzi Akdemir: Büyükşehir ile Birlikte Hizmetler Arttı

MASKİ’nin 2017 yılında Fırat mahallesinde başlattığı yağmursuyu çalışmaları vatandaşlarda memnuniyet yarattı. Fırat mahalle muhtarı Remzi Akdemir, “Sorunumuz kısa sürede çözüldü. Büyükşehir Belediyemize ve MASKİ’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

Dr. Özdemir: Şehir Genelinde Çalışmalarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, “Kurum olarak altyapı anlamında şehrimizin geleceğini garanti altına almayı hedeflediğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Malatya genelinde yağmursuyu hattı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fırat, Çöşnük Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmamız ve yağmursuyu çalışmamızın tamamlanmasıyla bu mahallelerimizin altyapısı tamamen yenilenmiş olacak. Şuan Malatya genelinde çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Malatya’mız modern yağmursuyu altyapısına kavuşmuş olacak” dedi.

Başkan Çakır: Tüm Çalışmalarımız Malatya’mızın Geleceği İçin

            Fırat mahallesinde devam eden yağmursuyu hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada şehrin altyapısı için hayata geçirilen projeleri geleceğe dönük planladıklarını aktararak, ”Özellikle altyapıda son yıllarda yoğun bir çalışma var. Bu çalışmalardan yağmursuyu hattı şehrimiz için büyük önem arz etmektedir. Altyapı yapılmadan üstyapıya yatırım yapmak boşa harcanan bir emek ve vakit kaybıdır. Dolayısıyla şehirler öncelikle altyapıyla oluşur. Büyükşehir sürecinden önce 120 km yağmursuyu hattı tamamlanmıştı ve Büyükşehir süreci ile birlikte yaklaşık 3 yılda 64 km yağmursuyu hattı çalışması tamamlandı. 85 km’lik yağmursuyu hattı altyapı çalışması devam ediyor. 85 km yağmursuyu hattı yatırımının toplam maliyeti 13.7 Milyon TL’dir.  Hattın asfalt bedeli 6.4 Milyon TL olmakla beraber toplam yatırım bedeli 20.1 Milyon TL’dir. Yapmış olduğumuz bu altyapı çalışmalarının gayesi şehrimizin gelecek 54 yılını planlayarak daha modern bir altyapı ağı oluşturmak. Altyapı yatırımları yüksek maliyetli ve zaman alan yatırımlardır. Yatırımlarımız şehir genelinde yoğun bir şekilde devam etmektedir. Altyapı çalışmalarının hemşehrilerimizi toz, toprak ve çamur anlamında yorduğunu biliyoruz. Yapılan çalışmalar şehrimizin geleceği için yapılmaktadır. Bu kapsamda anlayış gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim. Genel Müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sahada çalışan işçilere tatlı ikramında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 456
Bu Ay : 7161
Toplam : 7161

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom