Komşuluk Kardeşlik, Yardımlaşma ve Dayanışmadır

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi “Komşuluk Kültürü” Projesi kapsamında Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı ziyaret etti.

Komşuluk Kardeşlik, Yardımlaşma ve Dayanışmadır Malatya Haber

 “Amacımız; komşuluk kültürünün daha sağlam hale gelmesi”

“Komşuluk Kültürü” Projesi hakkında bilgiler veren Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, “ Komşuluk Kültürü projemiz Kent Konseyi ile bağlantı halinde olan Sivil Toplum Örgütleri başta olmak üzere üyelerimizin talepleri doğrultusunda ortaya çıktı. Bu yıl içerisinde yaklaşık 30 etkinlikle bu projeyi daha geniş kesimlere ulaştırmayı, yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. İnşallah bu projemiz kentimizdeki komşuluk kültürünü daha güçlendirir, kuvvetli hale getirir ve değişime uğratır. Hemşerilerimizin kadim medeniyetimizin vazgeçilmez parçası olan, toplumdaki dayanışma ruhunu kuvvetlendiren komşuluk kültürünü daha fazla benimsemeleri ve sahip çıkmaları için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Yeşilyurt Belediye Başkanımıza da projemize destek verdiği için ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Polat, “ komşuluk kültürü kadim medeniyetimizin önemli bir parçasıdır”

Toplumdaki komşuluk anlayışının güçlü hale gelmesi noktasında başlatılan çalışmaların önemli olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “2017 Yılını komşuluk yılı olarak belirleyen Malatya Büyükşehir Kent Konseyine teşekkürlerimi sunuyorum, çok hassas ve güzel bir proje uyguluyorlar. Projenin tanıtımı için yapılan reklam çalışmalarını çok beğendim. Kadim medeniyetimiz ve kültürel zenginliklerimize sahip çıkılmasını bizlerde önemsiyoruz. Eğer gelecek nesillerimize bu değerlerimizi taşıyamazsak en büyük felaketimiz olur. Yerel yönetimler olarak fiziki yatırımlarımızı, alt ve üst yapı hizmetlerimizi en güzelini yapıyoruz. Ülkemiz bu anlamda çok önemli mesafe kat ediyor. Ama asıl yapmamız gereken; medeniyet değerlerimize sahip çıkacak çalışmalardır. Yeşilyurt Belediyesi olarak bu tip projelere ve hizmetlere her zaman öncelik tanıyoruz. Toplumsal değerlerimizi güçlü hale getirecek, gelecek nesillere bu değerlerimizi taşıyacak projeleri uygulamaya önem veriyoruz. Kent Konseylerinin temel felsefesi de bu değerleri diri ve canlı tutacak çalışmalara önem verip, gelecek nesillere aktarmaktır” dedi.

Polat, “ Komşuluk kardeşliktir, paylaşmaktır, dayanışmadır. Evinde olmayan bir şeyi rahatlıkta gidip komşudan istemektir. Evinde pişen yemeği komşuna ikram etmek, yan yana evlerde yaşayan insanların sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşmaları, çocukların komşuluk ilişkisi sayesinde kardeş gibi  büyümeleri, birbirlerine sahip çıkmaları, aynı yemeği paylaşmaları bizim kültürel zenginliklerimiz arasındadır. Toplumları güçlü kılan; kültürel değerlerin, medeniyet kavramlarının korunması ve sahip çıkılmasıdır. Mahallelerde, apartmanlarda komşuluk ilişkilerimiz ne kadar sağlam olursa toplumsal dayanışmamız, kardeşlik bağlarımızda o denli kuvvetli hale gelir. Ülkemizdeki milli birlik ve bütünlüğün korunmasının yanı sıra geleceğe daha güvenli ve huzurlu bakmak için komşuluk bağlarımızı daha sağlam hale getirmemiz lazım. Komşuluk kültürünün yaygınlaşması ve komşular arasındaki ilişkinin canlı tutulması adına böylesine özel bir projeyi başlatan Malatya Büyükşehir Kent Konseyine çok teşekkür ediyorum, bizlerde elimizden geldiğince destek vereceğiz” dedi.

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterine ziyaretleri için teşekkürlerini sunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Komşuluk Kültürü” projesinin yaygınlaşması için gereken desteği vereceklerini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 472
Bu Ay : 15520
Toplam : 15520

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom