İhanetin Öteki Yüzü, çıktı

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden önemli bir eser daha…

İhanetin Öteki Yüzü, çıktı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından önemli bir kitap daha yayınlandı. 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrasında yaşananları anlatan kitap, tarihe önemli bir not düşüyor.

İhaneti unutmamak için…

Yazar Şevket Başıbüyük’ün kaleme aldığı “15 Temmuz İhanetin Öteki Yüzü”, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın Takdim yazısıyla başlıyor. Başkan Çakır’ın “Bilindiği gibi Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ terör örgütü öncülüğünde yapılan bir darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kalmış, Sayın Cumhurbaşkanımızın feraset ve kararlılığı ile saygıdeğer halkımızın onurlu/şanlı direnişi ile önlenmiştir” ifadeleriyle başlayan Takdim yazısında şunlara yer veriliyor:

“Tarihte eşine az rastlanan bir ihanetle karşı karşıya kalan aziz milletimiz, bu kez sessiz kalmamış darbecilerin tuzaklarını başlarına geçirmiştir. Ezanı susturan darbelerden, darbeleri susturan ezan ve sala seslerini bize lütfeden Rabbime hamd ediyor; ellerinde Türk Bayrağı, dillerinde dua, yüreklerindeki imanla vatanlarına sahip çıkan yediden yetmişe tüm milletimi/hemşerilerimi bir kez daha tebrik ediyorum. Kutsal sözcükleri dillerine pelesenk ederek kendilerini gizleyen böyle bir örgütü bu topraklar hiç kaydetmemiş, tanık olmamıştı. Böyle bir ihaneti ve halkımızın buna karşı gösterdiği şanlı direnişi, tarihe not düşme ve yeni nesillere bir ders ve ibret vesikası olarak unutmama ve unutturmama adına birçok kitap, CD ve belgeselle kaydetmek gerekiyordu. Bundan sonra da bu konudaki etkinlik ve yayınlarımızla 15 Temmuz ihanetini diri tutmaya, yeni kuşaklara aktarmaya devam edeceğiz.”

Kesnizani Tarikatı gibi…

192 sayfalık kitabın Sunuş yazısında da Yazar Şevket Başıbüyük, şunları kaydediyor:

“Elli yaşına merdiven dayamış birisi olarak bu güzelim ülkemde onca darbeye şahit olmuştum ama hiçbirini bu kadar kin ve öfke dolu, öç alma duygusu ile sinsice ve de kahpece planlandığını görmemiştim. Önceki darbecilerin hiçbiri takiyye yaparak milletin tankıyla, tüfeğiyle milleti bombalamamıştı. Bu yapılanma, aslında hiç de göründüğü gibi olmadığını, bilakis çok yüzlü ve acımasız bir ihanet çetesi olduğunu ilk kez 17-25 Aralık 2013 tarihinde göstermiştir. Bu yapılanma, 15 Temmuz’da öteki yüzünü saklamayarak göstermiştir. Bu yüz; masum insanları acımasızca katleden hoca kılıklı bir zalim tarafından koordine edilip, münafıklığın bütün alametlerini taşıyan yeni bir yüzle ortaya çıkmıştır. Bu hain yapılanma, bu memleketin çocuklarını ikna ederek yerleştirdiği emniyet, yargı, TSK içinde yükselterek, tıpkı Saddam’ı deviren ‘Kesnizani Tarikatı’ gibi kendisine kul köle haline getirdi.

Bu yapılanmanın bir öteki yüzü ise; kendisine güven besleyen, yardım eden insanları(Allah adıyla) aldatarak milletimizin himmet ve fedakarlık duygularını istismar edip, Anadolu insanının helal kazançlarını yurt dışına kaçırmasıdır. Bir başka yüzü; din simsarlığı yaparak bu aziz milletin güvenini, desteğini, vefasını ABD, İngiliz, Alman, İsrail istihbaratlarına peşkeş çekmesidir. Bir başka yüzle milletin emanetlerine ihanet etmiştir. Öteki yüzle; devletin sırlarına ihanet etmiştir. Bu yapılanmanın en dehşetengiz yüzü ise sureti haktan görünüp, MOSSAD, CIA VE M16 yüzü ile 15 Temmuz’da halkın karşısına çıkmış olmasıdır. Kısacası, bu eserle FETÖ denilen ihanetin öteki yüzünü net gösterip tarihe/bir sonraki nesle havale etmek istedim…”

“15 Temmuz İhanetin Öteki Yüzü”, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yayınları’nın 26’ncı eseri olarak yayınlandı, vatandaşlarımız Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü’ne müracaat ederek kitabı temin edebilirler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 650
Bu Ay : 3134
Toplam : 3134

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom