Komşuluk güvende olmaktır

“Komşuluk Kültürü” projesini tanıtmak, etkinlikler hakkında bilgi vermek amacıyla İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret etti.

Komşuluk güvende olmaktır Malatya Haber

Proje hakkında bilgi veren Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, toplumdan komşulukla ilgili büyük sıkıntıların yaşandığına dair dönütler aldıklarını, komşuluğun zayfıladığını ve aşındığını tespit ettiklerini bu kayıpların önüne bir nebze de olsa geçmek adına “Komşuluk Kültürü” projesini başlattıklarını söyledi.

Pektaş, tanıtım kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelip proje hakkında bilgi verdiklerini belirterek İnönü Üniversitesi Rektörülüğünden de bu konuda destek beklediklerini söyledi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, şehirlerin büyümesiyle, apartmanların artmasıyla ve devasa binaların yapılmasıyla beraber komşuluğun azaldığını ifade etti. Kızılay, “Böyle önemli bir alan seçip bu alanda farkındalık oluşturmak ve komşuluğu tekrar canlandırmak adına böyle bir projeye başladığınız için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Komşuluk Güvende Olmaktır

Kızılay, İnönü Üniversitesi olarak projeyi desteklerini ve bu kapsamda yapılan faaliyetleri takip ettiklerini, komşuluğun esasında topluma güven verdiğini ifade ederek “Komşuluk Güvende Olmaktır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 207
Bu Ay : 1525
Toplam : 1525

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom