Büyükşehir'den yoğun kar mesaisi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, kar yağışıyla birlikte mücadele çalışmalarına başladı.

Büyükşehir'den yoğun kar mesaisi Malatya Haber

26 Ocak Perşembe günü gece saatlerinden itibaren yağmaya başlayan kar, Malatya genelinde etkili olurken, Meteoroloji tarafından önceden yapılmış olan uyarılar nedeniyle önceden ekipleri hazır bekleten Malatya Büyükşehir Belediyesi, kar yağışıyla birlikte mücadele çalışmalarına başladı.

Özellikle acil durumlara karşı tedbirlerini alan ve ekiplerini hazır bekleten Büyükşehir Belediyesi, tuzlama, yol açma ve küreme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Kent merkezi başta olmak üzere bütün ilçelerde etkisini gösteren kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için 24 saat aralıksız çalışan Büyükşehir Belediyesi tarafından, kar yağışı ile birlikte ilk etapta kent merkezindeki ana arterlerde tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmaları yapıldı.

Sabah erken saatlerden itibaren gerek şehir merkezinde gerekse ilçelerde kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Büyükşehir Belediyesi, bazı bölgelerde fırtına ve tipi yaşanması sebebiyle karla mücadele çalışmalarını zor şartlar altında sürdürüyor.

Ulaşıma kapanan yol uzunluğu 6 bin km

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, “Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 350 aracımızla Malatya genelinde karla mücadele çalışmalarını sürdürüyoruz. Ancak, kar yağışının devam etmesi nedeniyle açtığımız yollar tekrar kapanıyor.  Şehir Merkezinde de ekiplerimiz, tuzlama, kar küreme ve kaldırım temizleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekteler.

Ekiplerimiz 24 saat aralıksız bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar. Vatandaşlarımız acil durumlarda Büyükşehir Belediyemizin çağrı merkezi 444 51 44nolu telefonunu arayarak bildirebilirler” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 258
Bu Ay : 258
Toplam : 258

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom